ԵՄ դիտորդական առաքելության ղեկավար Մարկուս Ռիտերը հանդիպում է անցկացրել Հարավային Կովկասի և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Մագդալենա Գրոնոյի հետ, հայտնում է Factor.am-ը։
«Ուրախ էի հանդիպել Հարավային Կովկասի և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Մագդալենա Գրոնոյին՝ քննարկելու վերջին զարգացումները տեղում եւ ներկայացնելու առաքելության առաջիկա անելիքները»,- գրել է Ռիտերը։
Նախօրեին Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն էր ընդունել ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Մագդալենա Գրոնոյին: Նրանք քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումները:

Глава наблюдательной миссии ЕС в Армении Маркус Риттер провёл встречу с специальным представителем ЕС по Южному Кавказу и кризису в Грузии Магдаленой Гроно. Об этом сообщает Factor.am .
«Был рад встретиться с специальным представителем ЕС по Южному Кавказу и кризису в Грузии Магдаленой Гроно, чтобы обсудить последние события на местах и представить предстоящие шаги миссии», — написал Риттер.
Накануне Магдалена Гроно также встретилась с вице-премьером Армении Мгером Григоряном. Они обсудили региональные процессы.