Սցենարիստ և հրապարակախոս Տիգրան Պասկևիչյանը «Իշխանության գրոհը սահմանադրական ազատությունների դեմ և մեր պատասխանը» թեմայով հանրային ֆորումի ժամանակ հայտարարել է, որ իրավական ճանապարհով պետք է կարողանալ կարգավորել նաև քաղաքական հարցերը։
«Նկատի ունենալով այն ամբարտավանությունը, լկտիությունը, որը տարվում է քաղաքական ասպարեզում, մեզ մնում են միայն իրավական լուծումները, իրավական ճանապարհը»,-ասել է նա, հայտնում է Panorama,am-ը։
Տիգրան Պասկևիչյանը անդրադարձել է նաև վերջին օրերին տեղի ունեցած մի դրվագի։ Նա պատմել է, որ երբ անցած կիրակի Սյունիքից վերադառնում էր Երևան, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Խաչիկ գյուղում մասնակցում էր պատարագի։
«Ամբողջ ճանապարհը պարեկներ ու ոստիկաններ էին։ Սա որոշակի ծախս է, որը պետությունն անում է միայն մի մարդու քմահաճույքի համար, որ ինքը պետք է գնա պատարագի։ Այս հարցը պետք է դարձնել քննարկման առարկա։ Ինչո՞ւ պետք է մի մարդ այդ ահռելի միջոցները մեր հաշվին օգտագործի։ Ահռելի միջոցներ օգտագործելու բազմաթիվ դեպքեր կան»,–ասել է նա։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հովհաննավանքում կարգալույծ քահանայի՝ Մայր Աթոռի կողմից անօրինական ճանաչված պատարագին 2 անգամ մասնակցելուց հետո, նոյեմբերի 9–ին մասնակցել է Թալինում Տեր Թադեի մատուցած պատարագին, իսկ նոյեմբերի 16-ին Խաչիկ գյուղի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում մատուցված պատարագին։

Screenwriter and publicist Tigran Paskevichyan stated during a public forum titled “The government's assault on constitutional freedoms and our response” that even political issues must be addressed through legal means.
“Considering the arrogance and impudence that dominates the political field, we are left only with legal solutions, the legal path,” he said, as reported by Panorama.am.
Paskevichyan also referred to a recent incident. He recounted that while returning from Syunik to Yerevan last Sunday, Prime Minister Nikol Pashinyan was attending a liturgy in the village of Khachik.
“There were patrols and police along the entire route. This is a certain expense the state incurs for the whim of one person to attend church. This should become a subject of public debate.
Why should one person, who claims to be a follower of the Armenian Apostolic Church—fine, let him be—use such immense resources at our expense? There are many such cases of enormous spending,” he said.
Previously, Prime Minister Pashinyan had twice attended liturgies held by a defrocked priest not recognized by the Mother See in Hovhannavank. On November 9, he attended a service by Father Tadevos in Talin, and on November 16, one at the Holy Mother of God Church in Khachik village.