Սցենարիստ և հրապարակախոս Տիգրան Պասկևիչյանը «Իշխանության գրոհը սահմանադրական ազատությունների դեմ և մեր պատասխանը» թեմայով հանրային ֆորումի ժամանակ հայտարարել է, որ իրավական ճանապարհով պետք է կարողանալ կարգավորել նաև քաղաքական հարցերը։
«Նկատի ունենալով այն ամբարտավանությունը, լկտիությունը, որը տարվում է քաղաքական ասպարեզում, մեզ մնում են միայն իրավական լուծումները, իրավական ճանապարհը»,-ասել է նա, հայտնում է Panorama,am-ը։
Տիգրան Պասկևիչյանը անդրադարձել է նաև վերջին օրերին տեղի ունեցած մի դրվագի։ Նա պատմել է, որ երբ անցած կիրակի Սյունիքից վերադառնում էր Երևան, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Խաչիկ գյուղում մասնակցում էր պատարագի։
«Ամբողջ ճանապարհը պարեկներ ու ոստիկաններ էին։ Սա որոշակի ծախս է, որը պետությունն անում է միայն մի մարդու քմահաճույքի համար, որ ինքը պետք է գնա պատարագի։ Այս հարցը պետք է դարձնել քննարկման առարկա։ Ինչո՞ւ պետք է մի մարդ այդ ահռելի միջոցները մեր հաշվին օգտագործի։ Ահռելի միջոցներ օգտագործելու բազմաթիվ դեպքեր կան»,–ասել է նա։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հովհաննավանքում կարգալույծ քահանայի՝ Մայր Աթոռի կողմից անօրինական ճանաչված պատարագին 2 անգամ մասնակցելուց հետո, նոյեմբերի 9–ին մասնակցել է Թալինում Տեր Թադեի մատուցած պատարագին, իսկ նոյեմբերի 16-ին Խաչիկ գյուղի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում մատուցված պատարագին։

20 Ноябрь 2025 - 13:07 AMT
Сценарист и публицист Тигран Паскевичян в ходе общественного форума на тему «Атака власти на конституционные свободы и наш ответ» заявил, что даже политические вопросы следует решать исключительно законным путём.
«Учитывая ту амбициозность и наглость, которая творится в политическом поле, у нас остаётся только юридическое решение, правовой путь», — сказал он, передаёт «Panorama.am».
Паскевичян также затронул один из недавних эпизодов. Он рассказал, что когда в минувшее воскресенье возвращался из Сюника в Ереван, премьер-министр Никол Пашинян находился на литургии в селе Хачик.
«Вдоль всей дороги стояли патрули и полиция. Это затраты, которые государство несёт ради прихоти одного человека, решившего поехать на литургию. Этот вопрос должен стать предметом общественного обсуждения.
Почему один человек, называющий себя, якобы, последователем Армянской Апостольской Церкви — да пусть будет — использует колоссальные ресурсы за наш счёт? Таких случаев чрезмерных затрат — множество», — отметил он.
Ранее премьер-министр Пашинян дважды участвовал в литургиях, проведённых отстранённым священником в Ованаванке. 9 ноября он присутствовал на службе отца Тадеоса в Талине, а 16 ноября — на литургии в церкви Сурб Аствацацин в селе Хачик.