Գյումրու համայնքապետ Վարդան Ղուկասյանի որդին՝ Սպարտակ Ղուկասյանը, կալանավորվել է։ Երևանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանը, նախագահությամբ դատավոր Տաթևիկ Մուրադյանի, բավարարել է նրան կալանավորելու վերաբերյալ միջնորդությունը։ Այդ մասին տեղեկացրել են Քննչական կոմիտեից, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
Սպարտակ Ղուկասյանը ձերբակալվել էր նոյեմբերի 20–ին՝ Գյումրու քննչական բաժնի շենքի մոտից։ Նա հրավիրված էր հարցաքննության՝ քրեական վարույթի շրջանակում։
Քննչական կոմիտեն հայտնել է, որ քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում մեկ անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով, որոնք վերաբերում են մի խումբ անձանց կողմից տեղեկատվական կամ հաղորդակցական տեխնոլոգիաներն օգտագործելով կատարված խուլիգանությանը։
Վարույթը առնչվում է Սպարտակ Ղուկասյանի կողմից դատական նիստից հետո արված մի հայտարարությանը, որն ըստ ՔԿ-ի՝ պարունակել է հայհոյանք և դարձել է վարույթի հիմքը։

Spartak Ghukasyan, the son of Gyumri Маyor Vardan Ghukasyan, has been placed under arrest. The Yerevan Court of General Jurisdiction, presided over by Judge Tatevik Muradyan, granted the motion for his detention, the Investigative Committee reported, as cited by "Pastinfo".
He was initially detained on November 20 near the Gyumri Investigative Division, where he had been summoned for questioning as part of a criminal investigation.
The Investigative Committee stated that charges have been brought against an individual under Article 297, Part 2, Points 1 and 3 of Armenia’s Criminal Code, which pertains to hooliganism committed by a group using information or communication technologies.
The case concerns a statement Spartak Ghukasyan allegedly made after a court session, which the Investigative Committee claims contained offensive language and served as grounds for initiating the proceedings.