Հայաստանյան քաղհասարակության անդամ Նաիրա Սուլթանյանը տեղեկացրել է, որ Բաքու կատարած այցի ժամանակ բարձրացվել է գերիների հարցը: Այդ մասին նա ասել է մամուլի ասուլիսում, հայտնում է Radar Armenia-ն։
«Մենք ադրբեջանցիների՝ ՀՀ այցի ժամանակ անգամ բարձրացրել ենք գերիների հարցը։ Ինչպես նաև պարոն Հաջիևի առջև ենք բարձրացրել, որևէ սահմանափակում՝ ո՛չ հայկական, ո՛չ ադրբեջանական կողմից չի կիրառվել հարցը չբարձրացնելու հետ կապված։
ՀՀ իշխանությունները հավաստիացրել են, որ շարունակաբար ջանքեր են կիրառվում, Հաջիևը ևս վստահեցրել է, որ բանակցություններ են ընթանում»,- ասել է նա։
Սուլթանյանը նշել է, որ կոնկրետ պատասխաններ չեն ստացել անունների և մարդկանց մասին։
Հայաստանի քաղհասարակության ներկայացուցիչները նոյեմբերի 20–ին և 21–ին Բաքվում էին փոխադարձ այցով։ Նոյեմբերի 20–ի նիստում կառավարությունը չզեկուցվող հարցերի փաթեթի հետ հաստատել էր նաև Երևան-Բաքու և Բաքու-Երևան չարթերային թռիչքի համար հատկացվող բյուջեն՝ 18 մլն դրամ։
Ադրբեջանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների այցը Հայաստան ուղեկցվել էր քննադատություններով, քանի որ պատվիրակության կազմում ընդգրկված էր նաև Դիլարա Էֆենդիևան, որը նախկինում մասնակցել էր Արցախի շրջափակմանը՝ որպես «էկոակտիվիստ»։

Член армянского гражданского общества Наира Султанян заявила на пресс-конференции, что во время визита в Баку был поднят вопрос военнопленных. Об этом сообщает Radar Armenia.
«Даже во время визита азербайджанцев в Армению мы поднимали вопрос пленных. Мы также обсудили это с господином Хаджиевым. Не было никаких ограничений ни со стороны армянской, ни со стороны азербайджанской. Вопрос можно было свободно поднимать», — отметила Султанян.
По её словам, власти Армении заверили, что продолжают прилагать усилия для освобождения пленных. Хикмет Хаджиев также подтвердил, что по этому вопросу идут переговоры.
Султанян добавила, что конкретных ответов по именам или личностям они не получили.
Представители армянского гражданского общества находились в Баку 20–21 ноября с ответным визитом. В тот же день правительство Армении утвердило в рамках пакета засекреченных вопросов бюджет в размере 18 миллионов драмов на чартерный рейс Ереван–Баку–Ереван.
Визит азербайджанской делегации в Армению ранее вызвал волну критики, так как в её составе была Дилара Эфендиева, ранее участвовавшая в блокаде Арцаха в качестве «экоактивистки».