ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպում է ունեցել Ռումինիայի Սենատի արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի նախագահ Տիտուս Կորլացեանի գլխավորած պատվիրակության հետ։
Գրիգորյանը ողջունել է ռումինական պատվիրակության այցը Հայաստան՝ կարևորելով երկկողմ փոխայցելությունների դերն ու Հայաստանին և Ռումինիային կապող բազմոլորտ համագործակցության հետագա զարգացումը։
Հանձնաժողովի նախագահ Տիտուս Կորլացեանն իր երախտագիտությունն է հայտնել ընդունելության համար՝ ընդգծելով, որ ռումինական կողմը պատրաստակամ է խորացնել հայ և ռումինացի ժողովուրդների միջև ձևավորված դարավոր բարեկամության հիմքի վրա կառուցված գործընկերությունը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել Հարավային Կովկասում ձևավորված խաղաղության գործընթացի վերաբերյալ, ինչպես նաև քննարկել են «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» հաղորդակցության ծրագրի ընթացքը։

Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan met with a Romanian Senate delegation led by Titus Corlățean, Chair of the Senate’s Foreign Policy Committee.
Grigoryan welcomed the Romanian delegation’s visit to Armenia, emphasizing the importance of bilateral visits and the development of multi-sectoral cooperation between Armenia and Romania.
Chairman Corlățean expressed gratitude for the reception, noting that Romania is committed to strengthening its partnership with Armenia, building on the historic friendship between the two nations.
During the meeting, the sides exchanged views on the ongoing peace process in the South Caucasus and also discussed the progress of the communication initiative titled Trump Route For International Peace and Prosperity.