Նոյեմբերի 26-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպել է Իսրայելի ԱԳ նախարարության գլխավոր տնօրեն Էդեն Բար Թալի հետ։ Հանդիպման ընթացքում կողմերը երկուստեք կարևորել են Իսրայելի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների խորացման և ակտիվացման անհրաժեշտությունը՝ հատկապես քաղաքական և տնտեսական ոլորտներում։
Այցի շրջանակում կայացել են Հայաստանի և Իսրայելի արտաքին գործերի նախարարությունների միջև 12-րդ քաղաքական խորհրդակցությունները։ Կողմերը լայնորեն քննարկել են երկկողմ և միջազգային հարթակներում համատեղ գործունեության հնարավորությունները։
Բարձր տեխնոլոգիաները, բժշկությունը, գյուղատնտեսությունը և զբոսաշրջությունը նշվել են որպես այն ոլորտներ, որոնք ներկայացնում են փոխադարձ հետաքրքրություն և համագործակցության զգալի ներուժ։
Քննարկել են նաև տարածաշրջանային իրադարձությունները՝ անդրադառնալով ինչպես Հարավային Կովկասում, այնպես էլ Մերձավոր Արևելքում տեղի ունեցող գործընթացներին։

On November 26, Armenia’s Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan met with Eden Bar Tal, Director General of Israel’s Ministry of Foreign Affairs.
Both parties emphasized the importance of deepening and intensifying relations between Armenia and Israel, particularly in the political and economic spheres.
As part of the visit, the 12th round of political consultations between the foreign ministries of Armenia and Israel took place.
During the talks, the sides explored opportunities for bilateral cooperation and engagement in multilateral forums.
They identified high technology, medicine, agriculture, and tourism as key areas of mutual interest with strong potential for collaboration.
Regional developments were also discussed, including current dynamics in both the South Caucasus and the Middle East.