Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Ալբանիայի վարչապետ Էդի Ռամային՝ Անկախության ազգային տոնի առթիվ՝ իր բարեմաղթանքներն ուղղելով ինչպես նրան, այնպես էլ ալբանացի ժողովրդին։
Նա նշել է, որ ՀՀ-ն կարևորում է Ալբանիայի հետ համագործակցության զարգացումը։
«Շնորհավորում եմ Ձեզ և Ալբանիայի ժողովրդին ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առիթով։ Գոհունակությամբ եմ հիշում այս տարի Տիրանայում Եվրոպական քաղաքական համայնքի 6-րդ գագաթնաժողովի շրջանակներում կայացած մեր հանդիպումը, որը հիանալի հնարավորություն էր քննարկելու Հայաստանի և Ալբանիայի միջև տարբեր ոլորտներում համագործակցության խորացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ: Լիահույս եմ, որ հնարավորություն կունենամ նույն ջերմությամբ հյուրընկալելու Ձեզ Երևանում կայանալիք ԵՔՀ 8-րդ գագաթնաժողովին։
Հայաստանի Հանրապետությունը կարևորում է Ալբանիայի Հանրապետության հետ համագործակցության զարգացումը թե՛ երկկողմ և թե՛ բազմակողմ հարթակներում՝ հիմնված ընդհանուր արժեքների ու փոխադարձ վստահության վրա:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Ալբանիայի ժողովրդին՝ բարօրություն և երջանկություն»,–ասվում է ուղերձում։

Prime Minister Nikol Pashinyan has extended congratulations to Albanian Prime Minister Edi Rama on the occasion of Albania’s national Independence Day, sending his best wishes to both Rama and the Albanian people.
Pashinyan emphasized Armenia’s commitment to deepening cooperation with Albania.
“Congratulations to you and the people of Albania on the occasion of the national holiday, Independence Day. I fondly recall our meeting this year in Tirana during the 6th Summit of the European Political Community, which was an excellent opportunity to discuss a broad range of issues related to strengthening cooperation between Armenia and Albania across various fields. I hope to warmly host you in Yerevan for the 8th EPC Summit.
The Republic of Armenia values the development of cooperation with the Republic of Albania both bilaterally and in multilateral formats, grounded in shared values and mutual trust.
I wish you robust health and continued success, and wish well-being and happiness to the people of Albania,” the message reads.