Հայաստանի հավաքականի և ռուսական «Կրասնոդարի» ավագ Էդուարդ Սպերցյանը համաձայնություն է տվել տեղափոխվել Սաուդյան Արաբիայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր «Ալ Ահլի», գրում է Euro-football-ը «Mash на спорте» Տելեգրամ ալիքի վրա հղումով:
Նշվում է, որ սաուդյան ակումբը պատրաստ է նրա հետ 3-ամյա պայմանագիր կնքել՝ տարեկան 10 միլիոն եվրո աշխատավարձով, ինչպես նաև լրացուցիչ բոնուսներով։ Նշվում է, որ բանակցությունները հասել են եզրափակիչ փուլ և տեղափոխումը հավանական է ամառային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում:
Transfermarkt-ը ֆուտբոլիստի տրանսֆերային արժեքը գնահատել է 25 միլիոն եվրո։
Ռուսաստանի հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Ալեքսանդր Մոստովոյը հորդորել էր Սպերցյանին տեղափոխվել Սաուդյան Արաբիա:
Սպերցյանն արդեն անցած խաղաշրջանում 42 հանդիպում է անցկացրել՝ դառնալով 14 գոլի և 18 գոլային փոխանցման հեղինակ:

3 June 2026 - 12:22 AMT
Armenia national team captain and Krasnodar midfielder Eduard Spertsyan has agreed to join Saudi Pro League club Al Ahli, according to Euro-football, citing the Telegram channel Mash na Sporte.
The report says the Saudi club has offered the 25-year-old a three-year contract worth €10 million per season, in addition to performance-related bonuses.
Negotiations are said to be in their final stage, with the transfer likely to be completed during the summer transfer window.
According to Transfermarkt, Spertsyan's current market value is estimated at €25 million.
Former Russia international Aleksandr Mostovoi had previously encouraged the Armenian midfielder to continue his career in Saudi Arabia.