5 Հունիս 2026 - 14:50 AMT
ՆԳՆ ոստիկանությունը ներկայացրել է Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանում տեղի ունեցած միջադեպի նախնական հանգամանքները, որի ընթացքում արձանագրվել է նաև վրաերթ։
Ավելի վաղ Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ, ԲՀԿ ընտրական ցուցակում ընդգրկված Սոնա Աղեկյանը հայտնել էր, որ իրենց քարոզարշավի մասնակիցները վրաերթի են ենթարկվել ավտոմեքենայի կողմից, որը, նրա պնդմամբ, դեպքից հետո հեռացել է։
Ոստիկանության հաղորդագրության համաձայն՝ հունիսի 5-ին՝ ժամը 15։40-ի սահմաններում, ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոնը ահազանգ է ստացել, որ Երևանի Ներքին Չարբախ 7-րդ փողոցում վիճաբանություն է տեղի ունեցել։
«Ահազանգից կարճ ժամանակ անց համայնքային ոստիկանության Շենգավիթի բաժնում մի տղամարդ հաղորդում է տվել, որ իրեն են մոտեցել քաղաքական ուժերից մեկի աջակիցները, առաջարկել նախընտրական ծրագրի բուկլետ, նա հրաժարվել է վերցնել, ինչից հետո սկսվել է վիճաբանություն, և նրան հարվածներ են հասցրել։ Նա մեքենայով փորձել է դիմել փախուստի, ինչի ընթացքում վրաերթ է տեղի ունեցել։ Համայնքային ոստիկանության բաժնում տղամարդը հայտնել է նաև, որ չի հարում որևէ քաղաքական ուժի»,–նշված է հաղորդագրության մեջ։
ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոնը տեղեկություն է ստացել նաև բժշկական կենտրոններից մեկից, որտեղ հայտնել են, որ վնասվածքներով բուժօգնության է տեղափոխվել մեկ անձ։
Ոստիկանության տվյալներով՝ դեպքի առնչությամբ իրականացվում են ստուգողական գործողություններ, իսկ ստացված հաղորդումները փոխանցվում են նախաքննական մարմնին։

Полиция Министерства внутренних дел Армении представила предварительные обстоятельства происшествия в административном районе Шенгавит, в ходе которого был зафиксирован наезд автомобиля.
Ранее Сона Агекян, член фракции «Мать Армения» и кандидат избирательного списка Партия «Процветающая Армения», заявила, что участники их предвыборной кампании подверглись наезду автомобиля, который затем покинул место происшествия.
Согласно сообщению полиции, 5 июня около 15:40 в оперативный центр управления 112 МВД поступил сигнал о конфликте на 7-й улице Неркин Чарбах в Ереване.
«Спустя короткое время в отдел общественной полиции Шенгавита обратился мужчина и сообщил, что к нему подошли сторонники одной из политических сил и предложили агитационный буклет. После его отказа началась ссора, в ходе которой ему были нанесены удары. Он попытался уехать на автомобиле, и в этот момент произошел наезд. Мужчина также сообщил в полиции, что не поддерживает ни одну политическую силу», — говорится в сообщении.
Кроме того, в центр 112 поступила информация из одного из медицинских учреждений о том, что один человек был доставлен туда для оказания медицинской помощи с телесными повреждениями.
По данным полиции, по факту происшествия проводятся проверочные мероприятия, а все собранные материалы передаются в орган предварительного расследования.