Փոխվել է Aliose շվեյցարական խմբի Գյումրիում կայանալիք համերգի ժամն ու անցկացման վայրը: PanARMENIAN.Net ի թղթակցի հետ զրույցում Շվեյցարիայի դեսպանատնից հայտնեցին, որ համերգն անցկացվելու է ժամը 15.30-ին «Տիրամայր Հայաստանի կենտրոն»-ի դահլիճում (Եղիշե Չարենցի 6) և ոչ թե Կենտրոնական այգում:
Հիշեցնենք, որ խումբն այսօր ելույթ է ունենալու նաև Երևանում` Մեցցո ակումբում: Համերգի կազմակերպիչն է Հայաստանում Շվեյցարիայի դեսպանատունը «ԿԱԶԱ» հիմնադրամի հետ համատեղ:
Համերգը Հայաստանում Ֆրանկոֆոնիայի ամսվա շրջանակում (mois de la francophonie) շվեյցարական կողմի ներդրումն է: Aliose խումբը կազմավորվել է 2007 թ-ին որպես դուետ, առաջին ձայնասկավառակը թողարկել են 2009 թ-ի սկզբին: Առաջին երեք տարիների ընթացքում նրանք 125 համերգ են տվել, որոնցից մեկ երրորդը` արտասահմանում: 2010թ-ին խմբին միացավ երրորդ անդամը` թավջութակահարը (սկզբում Սառա Օսվալդը, այնուհետև Զեֆիրին Ռեյ-Բելլեթը): Aliose-ը որպես տրիո հանդես եկավ մինչև 2011թ-ը, և այդ ընթացքում ձայնագրեց երկրորդ ձայնասկավառակը: Այժմ խումբը բաղկացած է չորս անդամներից: Խումբը մասնակցել և հաղթել է բազմաթիվ փառատոներում և մրցույթներում, և ստացել ոսկե մեդալներ և գրան պրիներ: Խումբը 2011 և 2012 թթ. պայքարել է «Եվրատեսիլ» երգի մրցույթի շվեյցարական նախընտրական փուլերին:

Изменились дата и место проведения концерта швейцарской группы Aliose в Гюмри. В посольстве Швейцарии корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили, что концерт состоится в 15:30 часов в зале “Армянского центра богоматери” (ул. Егише Чаренца, 6), а не в Центральном парке, как планировалось ранее.
Следует напомнить, что 23 марта группа выступит в ереванском клубе “Меццо”. Организатор концерта – посольство Швейцарии в Армении совместно с фондом “КАЗА”.
Концерт является вкладом швейцарской стороны в “месячник Франкофонии” (mois de la francophonie), проходящий в Армении.
Группа Aliose основана в 2007 году, как дуэт, первый альбом выпущен в начале 2009 года. В течение первых трех лет группа выступила на 125 концертах, треть которых прошли за рубежом. В 2010 году к участникам группы присоединился виолончелист Джефри Рэй-Беллет. В качестве трио группа Aliose выступила в 2011 году, и в этот же период она выпустила свой второй диск. В настоящее время в группе выступает четыре участника.
Группа Aliose принимала участие и была победителем в многочисленных престижных конкурсах и фестивалях, является обладателем золотых медалей и Гран-при.
В 2011 и 2012 гг. Aliose участвовала в отборочных турах Швейцарии на участии в конкурсе песни “Евровидение”.