Երևանում մարտի 23-ին ավարտվել է Հայաստանի մարզադպրոցների թիմերի շարքում հանդբոլի մրցաշարը: Մասնակցել են 1995-1997թթ. ծնված հանդբոլիստները: Մրցաշարի հաղթող է դարձել Ալավերդու թիմը, որը եզրափակչում 26:22 հաշվով պարտության է մատնել Աջափնյակի թիմին: Ալավերդու թիմը դարձել է մինչև 14 տարեկանների Հայաստանի չեմպիոն:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Ալավերդու խաղացող Ալիկ Պապոյանը խոստովանել է, որ բոլոր խաղացողները շատ ուրախ են հաղթանակի համար և կփորձեն շարունակել ելույթը նաև մնացած մրցաշարերում: «Մենք համառորեն մարզվում էինք և պատրաստվում մրցաշարին: Շատ հաճելի է, որ մենք հայրենի քաղաք կվերադառնանք ոսկե մեդալներով: Մի քանի օր կպատրաստվենք պատանիների շարքում Հայաստանի առաջնությանը»,- ասել է Պապոյանը:

23 Март 2012 - 12:07 AMT
В Ереване 23 марта завершился турнир по гандболу среди команд спортшкол Армении. Принимали участие гандболисты, родившиеся в 1996-1997 годах. Победителем турнира стала команда из Алаверди, которая в финале со счетом 26:22 оказалась сильнее команды Ачапняка. Команда Алаверди стала чемпионом Армении до 14 лет.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net игрок Алаверди Алик Папоян признался, что все игроки очень рады победе и постараются продолжить выступление и в остальных турнирах. “Мы упорно тренировались и готовились к турниру. И очень приятно, что мы вернемся в родной город золотыми медалями. Через несколько дней будем готовиться к чемпионату Армении среди юниоров”,- сказал Папоян.