Դորտմունդում մարտի 25-ին մեկնարկել է սեղանի թենիսի աշխարհի առաջնությունը: Հայաստանի հավաքականը 4-րդ դիվիզիոնի N խմբում առաջին խաղում հաղթանակ է տարել Նիկարագուայի նկատմամբ: Հայ մարզիկները 3:0 հաշվով հաղթանակ են տարել: Հայաստանի հավաքականի կազմում Մուրադ Ասատրյանը 3:1 հաշվով հաղթանակ է տարել Մարիո Մոլինայի, Մեսրոպ Ղուկասյանը` 3:0 հաշվով Օսկար Մոլինայի, իսկ Ալեքսանդր Դիարյանը` 3:1 հաշվով Ռոդոլֆ Միրանդայի նկատմամբ:
Հայ թենիսիստների երկրորդ հանդիպումը Ղազախստանի հետ է, որը 3:0 հաշվով հաղթել է Ադրբեջանին: Եմենի հավքականը 3:2 հաշվով ուժեղ է գտնվել Նոր Զելանդիայից:

26 Март 2012 - 08:30 AMT
В Дортмунде 25 марта стартовал командный чемпионат мира по настольному теннису. Сборная Армении в группе N четвертого дивизиона в первом матче одержала победу над Никарагуа. Армянские спортсмены победили со счетом 3:0. В составе сборной Армении Мурад Асатрян со счетом 3:1 победил Марио Молину, Месроп Гукасян со счетом 3:0 – Оскара Молину, а Александр Диарян со счетом 3:1 был сильнее Родолфа Миранды.
Во второй встрече армянские теннисисты сыграют против Казахстана, которая со счетом 3:0 победила Азербайджан.