Արմեն Գասպարյանի «Հայկական հաց» վավերագրական լիամետրաժ ֆիլմը (Հայաստան, ՌԴ, Իտալիա համատեղ արտադրություն, 2010 թ.). մարտի 31-ին մասնակցելու է ԱՄՆ-ի Տեխաս նահանգի Օսթին քաղաքում կայանալիք Քրիստոնեական կինոփառատոնին: Ինչպես հայտնում է ՀՀ մշակույթի նախարարության պաշտոնական կայքը, «Հայկական հաց» ֆիլմը 2011 թ. մասնակցելով միջազգային 2 կինոփառատոների` արժանացել է 3 մրցանակի:
2011 թ. սեպտեմբերի 6-10-ը ֆիլմը մասնակցել է Բելառուսի Հանրապետությունում կայացած Քրիստոնեական վավերագրական և հեռուստատեսային ծրագրերի «Մագնիֆիկատ» 7-րդ միջազգային կինոփառատոնին և արժանացել է՝ «Ազգային պատմության ցավոտ խնդիրների բացահայտման պրոֆեսիոնալիզմի համար» ժյուրիի մրցանակին, «Եղեռնի ժամանակ հայ քրիստոնյաների արիասիրտ հավատքի մասին խորը կինովկայության համար» Բելառուսահունական կաթոլիկ եկեղեցու առաքելական առաջնորդարանի հատուկ մրցանակին:
Նախարարության աջակցությամբ Ա. Գասպարյանը մասնակցել է նաև Մոսկվայում նոյեմբերի 1-8-ը կայացած «Лучезарный Ангел» միջազգային 8-րդ բարեգործական կինոփառատոնին, որի արդյունքում ֆիլմն ընտրվել է կինոյի և հեռուստածրագրերի «Ռադոնեժ» միջազգային փառատոնի մրցութային ծրագրում /դեկտեմբերի 4-8-ը/ և արժանացել«Լավագույն օպերատորական աշխատանք» (օպերատոր` Գագիկ Հարությունյան) մրցանակին:

Полнометражный документальный фильм “Армянский хлеб” Армена Гаспаряна (совместное производство Армения-Россия-Италия, 2010 г.) 31 марта примет участие в Христианском кинофестивале в городе Остин штата Техас США. Как сообщает официальный сайт Министерства культуры РА, приняв участие в двух международных кинофестивалях 2011 года, филам удостоился трех призов.
С 6 по 10 октября 2011 года фильм участвовал в 7-ом Международном кинофестивале христианских документальных и телевизионных программ “Магнификат”, состоявшемся в Республике Беларусь и удостоился приза жюри “За профессионализм в раскрытии больных тем национальной истории”, а также специального приза от апостольского визитатора Белорусско-греческой Католической церкви “За глубокое киносвидетельство о мужественности и вере армянских христиан во время Геноцида 1915 года”.
При поддержке Министерства культуры РА, Армен Гаспарян принял участие и в состоявшемся с 1 по 8 ноября в Москве 8-ом международном благотворительном кинофестивале “Лучезарный Ангел”, а фильм “Армянский хлеб”, представленный на конкурсе документального кино XVI Международного фестиваля “Радонеж”, удостоился серебряной медали Преподобного Сергия Радонежского в номинации “За лучшую операторскую работу” (оператор – Гагик Арутюнян).