26 Մարտ 2012 - 12:34 AMT
Եվրահանձնաժողովի փոխնախագահ Անտոնիո Տանժանին կողմ է հանդես եկել Ուկրաինայի հետ մուտքի արտոնագրերի ռեժիմի ազատականացմանը Եվրո-2012-ի ընթացքում:
Անտոնիո Տանժանին կողմ է հանդես եկել մուտքի արտոնագրերի ռեժիմի ազատականացմանը նաև Ռուսաստանում կայանալիք մարզական իրադարձությունների ժամանակ, որը 2014թ. կընդունի ձմեռային օլիմպիական խաղերը, հայտնում է «Ուկրինֆորմը»:
Եվրոպայի առաջնությունը կանցնի Ուկրաինայումև Լեհաստանում հունիսի 8-ից հուլիսի 1-ը: Ուկրաինայում մրցաշարը կընդունեն Կիևը, Դոնեցկը, Լվովը և Խարկովը, իսկ Լեհաստանում՝ Վարշավան, Գդանսկը, Պոզնանը և Վրոցլավը:

26 Март 2012 - 12:34 AMT
Вице-президент Еврокомиссии Антонио Тажани выступает за либерализацию визового режима с Украиной во время чемпионата Европы по футболу 2012 года.
Тажани выступил с поддержкой идеи об упрощении визовых условий во время спортивных событий и в России, которая будет принимать в 2014 году зимние олимпийские игры в Сочи, передает Укринформ.
Чемпионат Европы пройдет в Украине и Польше с 8 июня по 1 июля. В Украине турнир будут принимать четыре города: Киев, Донецк, Львов и Харьков, а в Польше – Варшава, Гданьск, Познан и Вроцлав.