Արմեն Մազմանյանի «Մեղր կամ յոթ ուղերձ նահանգապետին» ներկայացումը մասնակցել է Մոսկվայում կայանալիք «Ոսկե դիմակ» մրցույթ-փառատոնի «Դիմակ պլյուս» ծրագրում: Այդ մասին հայտնում է փառատոնի պաշտոնական կայքը:
Ներկայացումը հիմնված է աշխարհահռչակ սցենարիստ Տոնինո Գուերայի «Մեղր» պոեմի վրա:
«Դիմակ պլյուս» ծրագրին Հայաստանից անցած տարի մասնակցել է Նարինե Գրիգորյանն իր «Թռիչք քաղաքի վրայով» ներկայացմամբ, իսկ 2010 թ-ին` Զարուհի Անտոնյանը «Ամպից պոկված հեքիաթը» ներկայացմամբ:
Ծրագիրը սկսել է մարտի 2-ին և շարունակվելու է մինչև ապրիլի 2-ը: «Ոսկե դիմակ» մրցույթ-փառատոնն անցկացվելու է մարտի 27-ից ապրիլի 15-ը:

26 Март 2012 - 14:05 AMT
Спектакль “Мед или семь посланий губернатору” Армена Мазманяна принял участие в программе “Маска Плюс” конкурса-фестиваля “Золотая маска”, проходившего в Москве. Об этом сообщает официальный сайт фестиваля.
Спектакль основан на поэме “Мед” всемирно известного сценариста Тонино Гуэрры.
В прошлом году в программе “Маска Плюс” приняла участие Нарине Григорян со спектаклем “Полет над городом”, а в 2010 году – Заруи Антонян со спектаклем “Сказка, отколовшаяся от облака”.
Программа стартовала 2 марта и продлится до 2 апреля. Конкурс-фестиваль “Золотая маска” пройдет с 27 марта по 15 апреля.