«ԱրմենՏել» ՓԲԸ (Beeline) հայտարարում է FTTB տեխնոլոգիայի հիման վրա Hi-Line Optic ծառայության կոմերցիոն մեկնարկի մասին: Ինչպես PanARMENIAN.Net –ին են հայտնել «ԱրմենՏել»-ի մամուլի ծառայությունից` զանգվածային գործարկման առաջին փուլում վերջնական սպառողին «Fiber to the building (Block)» տեխնոլոգիայով ինտերնետ ծառայությունը հասանելի է Գյումրիի բնակիչներին:
FTTB տեխնոլոգիայով ինտերնետն ենթադրում է սիմետրիկ կապուղի, բարձր արագություն և կապի կայունություն: «Այսպիսով, մեր ընկերության պատմության մեջ սկսվում է զարգացման նոր փուլ, իսկ մեր հաճախորդների բնակարաններում հասանելի է դառնում FTTB տեխնոլոգիան, որը խոշոր լարային ցանցերի ապագան է», – նշել է «ԱրմենՏել” ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Hi-Line Optic ծառայությունը մատուցվում է «Ուլտրա» սակագնային փաթեթի համաձայն, որտեղ 2.5 Մբ/վ թողունակությամբ սիմետրիկ անսահմանափակ կապուղու ամսավճարը կազմում է 6000 դրամ: 3.5, 5,6 և 12 Մբ/վ թողունակությամբ կապուղիների ամսեկան բաժանորդավճարը կազմում է համապատասխանաբար 8000, 12000, 15000 և 20000 դրամ: Hi-Line Optic ծառայության որևէ սակագնային պլանին միանալու պայմանագրով չի նախատեսվում ծառայությունից որոշակի ժամկետ օգտվելու պարտադիր պայման:
Hi-Line Optic ծառայության «Ուլտրա» անսահմանափակ սակագնային փաթեթներին միացումն անվճար է: Անցումները «Ուլտրա» սակագնային փաթեթի միջև նույնպես անվճար են:
Զանգվածային գործարկման առաջին փուլում վերջնական սպառողին «Fiber to the building (Block)» տեխնոլոգիայով ինտերնետ ծառայությունը հասանելի է Գյումրիի բնակիչներին:

В пресс-службе компании “АрменТел” сообщают, что компания объявляет о коммерческом запуске услуги Hi-Line Optic по технологии FTTB.На первом этапе массового запуска услуги для конечного абонента Интернет по технологии “Fiber to the building” (Block) – оптика до здания (строения) доступен жителям города Гюмри.
Услуга Hi-Line Optic предоставляется по тарифной линейке “Ультра”, где стоимость симметричного безлимитного канала пропускной способностью в 2,5 Мбит/c составляет 6000 драмов. Ежемесячная абонентская плата за аналогичные каналы пропускной способностью в 3.5; 5; 6 и 12 Мбит/c составляет соответственно 8000, 12000, 15000 и 20000 драмов. Подключение к одному из вышеназванных тарифных планов не предполагает заключение контракта с обязательным условием пользования услугой в течение определенного времени.
“Интернет по технологии FTTB предполагает синхронный канал, высокую скорость и надежность связи. Владея самой развитой оптоволоконной инфраструктурой в стране, универсальный оператор Армении начинает доводить эту самую совершенную технологию связи до конечного абонента. Тем самым, в истории нашей компании начинается качественно новый виток развития, а нашим клиентам, непосредственно в их домах становится доступна связь по технологии FTTB, за которой будущее крупных проводных сетей”, – отметил генеральный директор компании “АрменТел” Игорь Климко.
Подключиться к безлимитным тарифным планам “Ультра” услуги Hi-Line Optic можно бесплатно. Переходы с одного безлимитного тарифного плана “Ультра” на другой также бесплатны.