Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Proud Engineers ընկերության հիմնադիր Տաավի Կոտկային, որը նախկինում ղեկավարել է Էստոնիայի տեղեկատվական համակարգերի գործակալությունը։
Վարչապետը ընդգծել է, որ Հայաստանի կառավարության համար թվայնացման գործընթացը կարևոր ռազմավարական ուղղություն է։ Նա բարձր է գնահատել համագործակցությունը Proud Engineers ընկերության հետ՝ կարևորելով փորձի փոխանակումը և թվայնացման գործընթացների արդյունավետ կազմակերպումը։
Փաշինյանի խոսքով՝ պետական կառավարման համակարգի թվայնացումը կնպաստի պետական ինստիտուտների աշխատանքների բարելավմանը և քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունների որակի բարձրացմանը։
Տաավի Կոտկան ներկայացրել է իր հիմնադրած ընկերության գործունեությունը, ինչպես նաև թվայնացման ուղղությամբ տարբեր եվրոպական երկրներում իրականացված նախաձեռնություններն ու ծրագրերը։ Նա խոսել է թվային քաղաքականության սկզբունքների, գործիքակազմերի և հնարավորությունների մասին՝ պատրաստակամություն հայտնելով խորացնել համագործակցությունը հայաստանյան գործընկերների հետ։

Prime Minister Nikol Pashinyan met with Taavi Kotka, founder of Proud Engineers and former head of Estonia’s Information System Authority.
Pashinyan underscored that digital transformation is a key strategic direction for the Armenian government. He praised the cooperation with Proud Engineers, noting the value of shared expertise and the efficient organization of digitalization processes.
The Prime Minister stated that digitalizing public administration will enhance the performance of state institutions and improve the quality of services delivered to citizens.
Taavi Kotka presented the activities of his company, along with digital initiatives and programs carried out in various European countries. He discussed principles of digital policy, tools, and opportunities, and expressed readiness to deepen cooperation with Armenian partners.