27 Մարտ 2012 - 10:34 AMT
ՈւԵՖԱ-ի օպերացիոն տնօրեն Մարտին Կալլենը պատմել է Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնության խաղերի տոմսերի հետ կապված իրավիճակի մասին:
«Հիմա վաճառքում մնացել են Ուկրաինայում խաղերի տոմսերի երկու կարգեր, դրանք են՝ կորպորոտիվ հյուրընկալության փաթեթներ թանկ գներով, նախատեսված ընկերությունների և կորպորատիվ հաճախորդների համար, ինչպես նաև տոմսեր հասարակ երկրպագուների համար, որոնք քիչ են մնացել»,- Կալլենի խոսքերը հաղորդում է Ուկրաինայի տեղեկատվական կենտրոնը:
Նա հավելել է, որ տոմսերի առաջին կարգը վաճառվելու է երկու ամիսների ընթացքում: Երկրպագուների համար անցագրեր բաժանելու համար անցկացվելու է լրացուցիչ բաց վաճառք ՈՒԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքում. «Դրանք մեկնարկում են ապրիլին, տոմսերի համար վճարումների փուլի ավարտից հետո ազգային հավաքականների քվոտայով: Մենք կտեսնեք, թե որքան տոմսեր են ազատ մնացել և կհայտարարենք վերջնական վաճառք»:

Операционный директор УЕФА Мартин Каллен рассказал о ситуации с билетами на матчи чемпионата Европы по футболу.
“Сейчас в продаже осталось две категории билетов на матчи на Украине – это пакеты корпоративного гостеприимства за дорогими ценами, предназначены для компаний и корпоративных клиентов, а также билеты для простых болельщиков, которых осталось небольшое количество”,- слова Каллена передает информационный центр Украина.
Он добавил, что первая категория тикетов будут продаваться еще в течение двух месяцев. Для распространения пропусков для фанатов будет проведена открытая дополнительная распродажа на официальном сайте УЕФА: “Она стартует в апреле, после завершения этапа оплаты за билеты по квоте национальных федераций. Мы посмотрим, сколько тикетов осталось свободными и объявим распродажу”.