Երևանի Հրաչյա Ղափլանյանի անվան դրամատիկական թատրոնը բեմադրության է պատրաստում Եղեռնի 100-րդ տարելիցին նվիրված ներկայացում: Այդ մասին մամլո ասուլիսի ժամանակ ասացին նույն թատրոնի դերասան, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Արթուր Ութմազյանը և թատերախմբի վարիչ Հովհաննես Թեքգյոզյանը:
Նրանց խոսքով ներկայացումը հիմնվելու է Պերճ Զեյթունցյանի պիեսի վրա, և պատմելու է Հայաստանի ազատագրության հայ գաղտնի բանակի` ԱՍԱԼԱ-ի 4 մարտիկների մասին:
Պիեսը բեմադրելու է թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Արմեն Խանդիկյանը: Բանախոսները չնշեցին ներկայացման անունը, քանի որ այն դեռ հստակ որոշված չէ:
Հիշեցնենք, որ ԱՍԱԼԱ-ն դեռևս 1991 թվականին` Հայաստանի անկախության հռչակումից հետո, հայտարարեց իր գործունեության դադարեցման մասին:

Yerevan Hrachya Ghaplanyan Drama Theater is going to stage a performance dedicated to the 100th anniversary of Armenian Genocide.
The performance will be based on Perch Zeytuntsyan’s play, and will present the story of 4 fighters of Armenian Secret Army for the Liberation of Armenia (ASALA), Armenia’s People’s Artist Arthur Utmazyan and head of theater group Hovhannes Tekgyozyan told a press conference.
Armen Khandikyan, artistic head of the theater will stage the play, the title of which is still undecided.
It is worth reminding that ASALA announced about suspension of its activities back in 1991, following declaration of independence of Armenia.