27 Մարտ 2012 - 10:57 AMT
«Աշխարհի առաջնության ընտրական մրցաշարի բոլոր 10 խաղերն էլ կարևոր են մեզ համար: Շատ կարևոր է, որ ֆուտբոլիստները վնասվածքներ չունենան և պատրաստ լինենք դրանց»,- մարտի 27-ին ԵՊՀ ուսանողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը:
Մարզչի խոսքով, առաջիկա հանդիպումներին տակտիկական փոփոխություններ լինելու են, բայց դրանք չեն ազդի հավաքականի ընդհանուր խաղաոճի վրա:
«Ապրիլի 6-ին Հոլանդիայում ներկա կլինեմ Նորայր Մամեդովի խաղին և կտեսնեմ նրա պատրաստվածությունը: Մենք հետևում ենք արտերկրում հանդես եկող բոլոր հայ ֆուտբոլիստներին»,- նշել է Մինասյանը:
Մարզչի կարծիքով շատ կարևոր է, որ հավաքականում հանդես եկող ֆուտբոլիստների մեծ մասը լեգիոներներ են, սակայն ցավալի է, որ նրանք միշտ չէ, որ ընդգրկվում են հիմնական կազմում և կորցնում են լավ մարզավիճակը:
Հավաքականի մարզիչը խոսեց նաև ֆուտբոլիստների ինտելեկտի և կրության մասին: Նրա կարծիքով, դաշտում ֆուտբոլիստը ինքն է որոշումներ կայացնում, և որքան կիրթ լինի, այնքան ավելի լավ. «Ես միշտ խորհուրդ եմ տալիս տղաներին գրքեր կարդալ և լեզուներ սովորել, դա շատ կարևոր է»:

27 Март 2012 - 10:57 AMT
“Все 10 встреч отборочного тура ЧМ одинаково важны для нас. Главное, чтобы футболисты не получили никаких травм и были готовы к ним”,- сказал 27 марта во время встречи со студентами ЕГУ главный тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян.
По словам тренера, тактические перемены ожидаются, но они не повлияют на общий стиль игры сборной. “6 апреля я буду присутствовать на выступлении Норайра Мамедова в Нидерландах и оценю уровень его подготовки. Мы следим за всеми нашими футболистами, играющими за рубежом”,- отметил Минасян.
По мнению тренера, очень важно, что большая часть игроков сборной – легионеры, однако, к сожалению, они не всегда бывают включены в основной состав и теряют форму.
Тренер армянской сборной рассказал также об интеллекте и образовании членов сборной по футболу. По его мнению, на поле футболист сам принимает решения, и чем он образованнее, тем лучше: “Я всегда советую парням читать книги и учить иностранные языки, это очень важно”.