«Ես արդեն չեմ կարող հուսալ, որ կկարողանամ հաղթել Մեծ սաղավարտի մրցաշարում: 30 տարեկանում, երբ երկու անգամ ոտքի վնասվածք եմ ստացել, իմ առջև նման նպատակ դնել արդեն չեմ կարող: Համաշխարհային վարկանիշի առաջին քառյակը` Ջոկովիչը, Նադալը, Ֆեդերերը և Մարրեյը բարձր մակարդակի խաղ են ցույց տալիս, իսկ մյուս թենիսիստները խիստ տարբերվում են նրանցից»,-խոստովանել է արգենտինացի թենիսիստ ԴավիթՆալբանդյանը:
Վերջերս Նալբանդյանը դուրս մնաց Մայամիի Sony Ericsson Open մրցաշարից, որտեղ զիջեց սերբ Յանկո Տիսպարևիչին: Թենիսիստը, որն АТР վերջին վարկանիշում զբաղեցնում է 50-րդ հորիզոնականը, արդեն վերադարձել է Արգենտինա: Կարճատև հանգստից հետո նա կսկսի նախապատրաստվել Դևիսի գավաթի ¼ եզրափակչում Խորվաթիայի հետ խաղերին: Հանդիպումները տեղի կունենան Բուենոս Այրեսում ապրիլի 6-8-ը:
«Ես շատ ուրախ եմ, որ հավաքական է վերադարձել Դել Պոտրոն: Նա շատ լավ և ուժեղ թենիսիստ է, և ցանկացած հավաքականի պետք է նման խաղացող: Մենք ամեն բան անելու ենք մեր հավաքականի համար: Ես շատ եմ ուզում, որ մենք նվաճենք Դևիսի գավաթը »,-ասել է Նալբանդյանը:
Նա հուսով է, որ կկարողանա հաղթահարել որակավորման մրցաշարերը և նվաճել Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերում հանդես գալու իրավունք;

“Я уже не могу надеяться, что смогу победить в турнире Большого Шлема. В 30 лет, когда я дважды получил травму ноги, уже не смогу поставить такую цель перед собой. У первой четверки мирового рейтинга Джоковича, Надаля, Федерера и Маррея очень высокий уровень игры, и остальные теннисисты сильно отличаются от них”,- признался аргентинский теннисист Давид Налбандян.
Налбандян недавно выбыл из турнира Sony Ericsson Open в Майами, где уступил сербу Янко Тиспаревичу. Теннисист, который в последнем рейтинге АТР поднялся на 50 место, уже вернулся в Аргентину. После недлительного отдыха он начнет готовиться к матчу со сборной Хорватии в 1/4 финала Кубка Дэвиса. Встречи состоятся в Буэнос-Айресе 6-8 апреля.
“Я очень рад, что в сборную вернулся Дель Потро. Он очень сильный и хороший теннисист, и каждой команде нужен такой игрок. Мы будем делать все для нашей команды. Я очень хочу, чтобы мы стали обладателями Кубка Дэвиса”,- сказал Налбандян.
Он надеется, что сможет преодолеть квалификационные турниры и получить право выступать на лондонских Олимпийских играх.