27 Մարտ 2012 - 11:24 AMT
ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը ԵՊՀ-ում ուսանողների հետ հանդիպման ժամանակ նշել է, որ «Հրազդան» մարզադաշտում ընթանում են վերանորոգման լայնածավալ աշխատանքներ:
«Հիմա վերանորոգվում են հանդերձարանները: Մայիսի 5-ից հետո կփոխենք խոտածածկը, իսկ մինչև օգոստոսի 1-ը պատրաստ կլինի ստադիոնի լուսավորությունը: Իհարկե, հավանականությունը քիչ է, բայց կաշխատենք մինչև Բելառուսի հետ ընկերական խաղը տեղադրել նոր լուսատախտակ»,- ասել է Հայրապետյանը:
Նա համոզված է, որ Իտալիայի հետ խաղին երկրպագուները կտեսնեն վերանորոգված ստադիոն, իսկ հավաքականն էլ ամեն ինչ կանի նրանց ուրախացնելու համար:
«Հավաքականը հիմա հասել է մի մակարդակի, որը պետք է պահենք և աշխատենք ավելի մեծ առաջընթաց արձանագրել: Դրան հիմնականում կնպաստեն մանկապատանեկան դպրոցները»,- ավելացրել է ՀՖՖ նախագահը:
Ըստ նրա Հայաստանում ֆուտբոլի զարգացմանը կնպաստեն նաև նոր ֆուտբոլային դպրոցները. « Հիմա Գյումրիում 8 դաշտով դպրոց ենք կառուցում, և հավաքականի մարզչի հետ անում ենք ամեն ինչ, որպեսզի մանկապատանեկան ֆուտբոլի մարզիչները վերապատրաստվեն և բարձրացնեն իրենց մասնագիտական որակները»:

Президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян во время встречи со студентами ЕГУ отметил, что на стадионе “Раздан” проводятся широкомасштабные ремонтные работы.
“В настоящее время ремонтируются раздевалки. После 5 мая будет заменено травяное покрытие стадиона, а до 1 августа – освещение. Конечно, хоть это и маловероятно, но мы надеемся к товарищеской встрече со сборной Беларуси уже установить новое табло”,- сказал Айрапетян.
Он уверен, что во время матча с командой Италии болельщики увидят полностью отремонтированный стадион, а сборная Армении в свою очередь сделает все возможное, чтобы порадовать своих поклонников.
“Наша сборная на данный момент достигла такого уровня, на котором не только необходимо удержаться, но и нужно достичь еще больших высот. Этому в основном будут способствовать детско-юношеские школы”,- добавил президент ФФА.
Новые футбольные школы, по мнению Айрапетяна, также помогут развитию футбола в Армении. “Сейчас в Гюмри мы строим школу с 8 футбольными полями, вместе с тренером сборной мы делаем все, чтобы спортсмены детско-юношеского футбола прошли переподготовку и повысили свой профессиональный уровень”.