Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի ավագ Սարգիս Հովսեփյանը ԵՊՀ ուսանողների հետ հանդիպման ժամանակ խոստովանեց, որ նրա երազանքն է հավաքականի հետ մտնել աշխարհի կամ Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլ և խաղադաշտում հանդես գալ իր որդու հետ:
Աջ պաշտպանը այս տարվա նոյեմբերին կնշի իր 40-ամյակը, և ուսանողներին հետաքրքրեց, թե նա դեռ որքան ժամանակ կկրի հավաքականի մարզաշապիկը. «Ստույգ չեմ կարող ասել, թե դեռ ինչքան հանդես կգամ հավաքականում, բայց որքան ուժ ունեմ կփորձեմ օգտակար լինել մեր թիմին»:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինսայանն էլ հուսով է, որ Հովսեփյանը դեռ երկար տարիներ կխաղա թիմում: «Նրա ներկայությունը խաղադաշտում շատ կարևոր է և ինձ համար և թիմի»,- նշել է նա:
ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանն էլ խոստովանել է, որ Հովսեփյանն այն ֆուտբոլիստն է, որին «ցանկանում է հավերժ տեսնել ավագի թևկապով»:

Капитан сборной Армении по футболу Саркис Овсепян во время встречи со студентами ЕГУ признался, что его заветной мечтой всегда было сыграть в финальном этапе Чемпионата мира или Европы по футболу и выступить в нем обязательно вместе с сыном.
Правый защитник в этом году отметит свое 40-летие, и студентов заинтересовало, сколько времени еще он будет носить футболку сборной Армении. “Точно не могу сказать, сколько еще я останусь в составе сборной, однако, пока у меня есть силы и потенциал, я постараюсь использовать их во благо своей команды”.
Главный тренер сборной Вардан Минасян надеется, что Овсепян еще долго будет радовать болельщиков своей игрой в составе сборной: “Его присутствие на футбольном поле имеет огромное значение и для меня, и для команды”. Президент ФФА признает, что Овсепян – именно тот футболист, которого он желает всегда видеть с повязкой капитана.