Մարտի 27-ին Դորտմունդում սեղանի թենիսի աշխարհի թիմային առաջնությունում չորրորդ դիվիզիոնի N խմբում Հայաստանի հավաքականը երկու հանդիպում է անցկացրել: Առաջին խաղում հայ թենիսիստները 2:3 հաշվով զիջել են Նոր Զելանդիային:
Մուրադ Ասատրյանը երկու հանդիպում է անցկացրել, որոնցից առաջինում 3:2 հաշվով հաղթել է Ջոն Կորդուեին, իսկ երկրորդում նույն հաշվով զիջել Ռոջեր Ռաոյին: Մեսրոպ Ղուկասյանը 3:0 հաշվով վստահ հաղթանակ է տարել Ռաոյի հանդեպ, այնուհետև նույն հաշվով պարտվել Ջոն Գորդուեին: Ալեքսանդր Դիարյանը չի կարողացել դիմակայել Քևին Վուին, մրցակիցը առավելության է հասել 3:1 հաշվով:
Այնուհետև Հայաստանի հավաքականը 3:1 հաշվով կարողացել է հաղթանակ տանել Եմենի հանդեպ: Երկու անգամ հաղթանակ է գրանցել Մեսրոպ Ղուկասյանը, ինչպես նաև հաղթել է Մուրադ Ասատրյանը: Միակ պարտությունը կրել է Ալեքսանդր Դիարյանը:
Խմբի առաջատարը Ղազախստանի հավաքականն է, որը 8 միավոր ունի, 7 միավորով 2-րդ տեղում է Նոր Զելանդիան, Հայաստանն ու Եմենը 6-ական միավոր ունեն:

27 марта в Дортмунде на командном чемпионате мира по настольному теннису в группе N четвертого дивизиона сборная Армении провела два матча. В первой игре армянские теннисисты со счетом 2:3 уступили Новой Зеландии.
Мурад Асатрян провел две встречи, в первой он со счетом 3:2 победил Джона Кордуе, а затем с тем же счетом уступил Роджеру Рао. Месроп Гукасян со счетом 3:0 одержал уверенную победу над Рао, а затем с тем же счетом проиграл Джону Гордуе. Александр Диарян не смог противостоять Кевину Ву, соперник был сильнее со счетом 3:1.
Затем сборная Армении смогла со счетом 3:1 добиться победы над Йеменом. Дважды победил Месроп Гукасян, победу одержал и Мурад Асатрян. Единственное поражение потерпел Александр Диарян.
Лидер группы сборная Казахстана, которая имеет 8 очков, с 7 очками на 2 месте Новая Зеландия, Армения и Йемен имеют по 6 очков.
В последней игре группового этапа армянские теннисисты сыграют против Азербайджана, который имеет 5 очков.