ՖԻՖԱ-ի պատվիրակությունը տեսչական այցով կմեկնի Կրասնոդար ապրիլի 10-ին: Կրասնոդարն առաջինն է ՌԴ-ում, որ հյուրերին կներկայացնի 2018թ ֆուտբոլի ԱԱ հայեցակարգը:
Տեսուչներին կներկայացվեն արդեն գոյություն ունեցող և կառուցվող օբյեկտները` մարզադաշտերը, մարզումային տարածքները, մասնակից-հավաքականների բազաները, հյուրանոցները, ֆան-տարածքները:
Պատվիրակները պետք է գնահատեն 5 չափանիշներ` ենթակառույցով ապահովվածությունը, սոցիալ-տնտեսական զարգացումը, աշխարհի առաջնության անցկացման հայեցակարգը, նախապատրաստական ներդրումային ծրագիրը, աշխարհի առաջնության ժառանգության արդյունավետ օգտագործումը:
Նրանց գնահատականը կազդի 11 քաղաքների ընտրության վրա, որոնք արդեն 2012թ սեպտեմբերին «թեկնածուի» կարգավիճակը կփոխարինեն «կազմակերպչի» կարգավիճակով:
Տվյալ պահին ԱԱ խաղերը մտադիր են ընդունել 13 քաղաքներ` Մոսկվան, Սանկտ Պետերբուգը, Կալինինգրադը, Նիժնի Նովգորոդը, Յարոսլավլը, Սամարան, Կազանը, Վոլգոգրադը, Սարանսկը, Սոչին, Կրասնոդարը, Դոնի Ռոստովը և Եկատերինբուրգը, հաղորդում է gazeta.ru-ն:

Делегация ФИФА с инспекционным визитом посетит Краснодар 10 апреля. Краснодар первым в России представит гостям концепцию проведения чемпионата мира по футболу 2018 года.
Инспекторам покажут уже существующие и строящиеся объекты: стадионы, тренировочные площадки, базы команд-участниц, гостиницы, фанзону.
Делегатам предстоит оценить пять критериев: обеспеченность инфраструктурой, социально-экономическое развитие, концепцию проведения чемпионата мира, инвестиционную программу подготовки, эффективное использование наследия чемпионата мира.
Их оценка повлияет на выбор 11 городов, которые уже в сентябре 2012 года сменят статус “кандидатов” на “организаторов”.
На данный момент о намерении принимать у себя игры ЧМ заявили 13 городов: Москва, Санкт-Петербург, Калининград, Нижний Новгород, Ярославль, Самара, Казань, Волгоград, Саранск, Сочи, Краснодар, Ростов-на-Дону и Екатеринбург, передает gazeta.ru.