28 Մարտ 2012 - 10:30 AMT
Մինչև 2012թ ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության մեկնարկը, Լեհաստանում իրականացված կլինեն ճանապարահային ներդրումային աշխատանքների 40 տոկոսը և արդաիականացված կլինի միայն մեկ երկաթուղային ճանապարհ:
Սեյմի պատգամավոր, ենթակառուցվածքների հարցերով հանձնաժողովի անդամ Յանուշ Պեխոցինսկին ընդգծել է, որ լեհական քաղաքները կապված չեն լինելու երկաթուղիով կամ ավտոմեքենայի համար նախատեսված ճանապարհով:
Ավելի վաղ Լեհաստանի տրանսպորտի նախարար Սլավոմիր Նովակը որպես ճաապարհաշինարարության գրաֆիկից ետ մնալու պատճառներ նշել էր 2010թ աշնան և 2011թ գարնան հորդառատ անձրևները, որոնք խիստ դժվարացնում էին շինարարների աշխատանքները, ինչպես նաև շինարարական ընկերությունների ֆինանսական դժվարությունները և հանձնարարությունները ժամանակին կատարելու համար համապատասխան մոբիլիզացիայի բացակայությունը, հաղորդում է sport-express.ru-ն:

До начала чемпионата Европы по футболу 2012 года в Польше будет выполнено лишь 40 процентов запланированных дорожных инвестиционных проектов и модернизирован один железнодорожный путь.
Депутат сейма, член комиссии по вопросам инфраструктуры Януш Пехоцинський отметил, что ни один из польских городов – организаторов чемпионата не будет соединен между собой новым железнодорожным или автомобильным сообщением.
Ранее министр транспорта Польши Славомир Новак назвал причинами отставания от графика строительства дорог сильные дожди осенью 2010 и весной 2011 годов, что сильно затрудняло работу строителей, а также финансовые проблемы строительных фирм и отсутствие должной мобилизации для своевременного выполнения задач, сообщает sport-express.ru.