Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Դևիդ Քեմերոնը արգելել է Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադին և նրա հարազատներին ներկա գտնվել Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերին, հաղոդում է The Daily Star պարբերականը:
Ընդ որում, Մեծ Բրիտանիայի նախարարների աշխատասենյակի ղեկավարն ընդգծել է, որ սիրիացի մարզիկներին կթույլատրվի մասնակցել Օլիմպիական խաղերին: «Չի կարելի մարզիկերին պատժել ռեժիմի հանցանքների համար, և սիրիական մարզիկներին կթույլատրվի մասնակցել Օլիմպիադային»,-ասել է Քեմերոնը ՄՕԿ-ի ղեկավար Ժակ Ռոգեի հետ հանդիպմանը:
Օլիմպիական խաղերը Լոնդոնում կանցկացվեն հուլիսի 27-օգոստոսի 12: Մեծ Բրիտանիայի մայրաքաղաքը կլինի առաջին քաղաքը, որը խաղերը կընդունի 3-րդ անգամ:

Премьер-министр Великобритании Дэвид Кэмерон запретил президенту Сирии Башару Асаду и его родным присутствовать на Олимпийских играх в Лондоне, сообщает издание The Daily Star.
При этом глава кабинета министров Великобритании отметил, что сирийские спортсмены будут допущены к участию в Олимпиаде. “Нельзя наказывать спортсменов за грехи режима”, – пояснил Кэмерон во время встречи с руководителем Международного олимпийского комитета Жаком Рогге.
Олимпийские игры пройдут с 27 июля по 12 августа в Лондоне. Столица Великобритании станет первым городом, который примет игры уже третий раз.