ՄՕԿ-ի ղեկավար Ժակ Ռոգգեն գոհ է Լոնդոնի`Օլիմպիադային պատրաստ լինելու մակարդակից: ՄՕԿ-ի հանձնաժողովի վերջին տեսչական ստուգումից հետո, գնահատելով օլիմպիական օբյեկտների վիճակը, պարզվել է, որ թերություններ չկան: Ռոգեն, գնահատելով օլիմպիական օբյեկտների և բրիտանական մայրաքաղաքի ենթակառույցների վիճակը, ասել է, որ իրեն ամեն ինչ գոհացրել է, հաղորդում է gazeta.ru-ն:
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Դևիդ Քեմերոնը խոստացել է, որ Օլիմպիադայի մասնակից մարզիկների, երկրպագուների անվտանգությունը ապահովված կլինի:
Օլիմպիադայի անվտանգությունն ապահովելու համար բրիտանական իշխանությունները տրամադրել են 553 մլն ֆունտ ստերլինգ: Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերը կանցկացվեն հուլիսի 27-օգոստոսի 12: Մեծ Բրիտանիայի մայրաքաղաքը խաղերն ընդունելու է 3-րդ անգամ:

Глава МОК Жак Рогге доволен готовностью Лондона к Олимпиаде. В ходе последней инспекционной проверки комиссия МОК, оценивая состояние олимпийских объектов, недочетов не выявила. Рогге, оценивая состояние олимпийских объектов и инфраструктуру британской столицы, сказал, что им все очень понравилось, передает gazeta.ru.
Премьер-министр Великобритании Дэвид Кэмерон пообещал, что гости Олимпиады, не только спортсмены, но и болельщики, будут в полной безопасности. “Операция по обеспечению безопасности во время игр будет самой масштабной в истории нашей страны в мирное время”,- сказал Кэмерон.
На организацию безопасности Олимпиады британские власти выделили 553 млн фунтов стерлингов. Олимпийские игры в Лондоне откроются 27 июля, а закроются 12 августа. Столица Великобритании примет Олимпиаду в третий раз.