29 Մարտ 2012 - 13:26 AMT
EA Sports համակարգչային խաղեր ստեղծող աշխարհահռչակ կորպորացիան մարտի 29-ին հայտարարել է ապրիլին FIFA 12 ֆուտբոլային խաղը թողարկելու մասին՝ նվիրված 2012-ի Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնության եզրափակիչ մասին:
Խաղում կներկայացվեն ՈՒԵՖԱ-ի բոլոր 53 ֆուտբոլային ասոցիացիա-անդամները, ինչպես նաև 8 մարզադաշտերը, որտեղ հունիսի 8-ից հուլիսի 1-ը տեղի կունենա առաջնության խաղերը:
EURO-2012-ի մասին խաղը հասանելի կլինի միայն որպես կոնտենտ, որը կարելի է ներբեռնել օն-լայն: Խաղը պաշտոնապես կներկայացվի ապրիլի 24-ին, որից հետո խաղը հասանելի կլինի համակարգային խաղերի բոլոր երկրպագուների համար:

29 Март 2012 - 13:26 AMT
Всемирно известная корпорация по созданию компьютерных видеоигр EA Sports в 29 марта объявила о выходе в апреле приложения к своему футбольного симулятора FIFA 12, посвященного финальной части чемпионата Европы по футболу 2012 года.
В игре будут представлены все 53 футбольные ассоциации-члены УЕФА, а также восемь спортивных стадионов, на которых с 8 июня по 1 июля будут сыграны матчи первенства.
Игра о EURO-2012 будет доступна только как контент, который можно будет скачать онлайн. При этом, на компьютере должна быть установлена полная версия FIFA 12.
Официальный релиз симулятора состоится 24 апреля, после чего игра будет доступна для всех поклонников компьютерных игр.