Հայաստանի սեղանի թենիսի հավաքականը շարունակում է ելույթ ունենալ Դորտմունդում ընթացող աշխարհի առաջնությունում:
Հայ թենիսիստների մրցակիցը Մարոկկոն էր: Հայաստանի հավաքականից հաղթանակ է տարել միայն Մեսրոպ Ղուկասյանը, ով 3:0 հաշվով պարտության է մատնել Ահմեդ Զեգլիին, այնուհետև զիջել Մոունաիմ Թիրսելթին:
Իրենց հանդիպումները պարտությամբ են ավարտել և' Մուրադ Ասատրյանը, և' Ալեքսանդր Դիարյանը: Ընդհանուր հաշվարկով հայկական ընտրանին 1:3 հաշվով զիջել է և կպայքարի 81-84-րդ տեղերի համար: Մրցակիցը կլինի Մակեդոնիայի հավաքականը, հաղորդում է առաջնության պաշտոնական կայքը:

Сборная Армении по настольному теннису продолжает выступать на чемпионате мира, который проходит в Дортмунде.
Соперником армянских теннисистов был Марокко. Из сборной Армении победу одержал лишь Месроп Гукасян, он со счетом 3:0 победил Ахмеда Зегли, затем он уступил Моунаим Тирселт.
Свои встречи поражением завершили и Мурад Асатрян и Александр Диарян. В общем счете, армянская команда уступила со счетом 1:3 и поборется за 81-84 места. Соперником будет сборная Македонии, передает официальный сайт чемпионата.