Apple и Foxconn ընկերությունների ներկայացուցիչները հայտարարել են աշխատակիցների աշխատանքի պայմանները բարելավելու մտադրության մասին, հայտնում է Reuters-ը: Ըստ գործակալության, Foxconn ընկերությունը, որը զբաղվում է Apple սարքերի արտադրությամբ Չինաստանում, մտադիր է ավելացնել աշխատակիցների քանակը, հրաժարվել ապօրինի արտաժամյա աշխատանքից, բարելավել աշխատակիցների աշխատանքի պայմանները:
Այս որոշումը կայացվել է Foxconn ընկերության գործարաններում անկախ Fair Labour Association կազմակերպության կողմից աշխատանքի պայմանների ուսումնասիրությունից հետո:
Ըստ փորձագետների, այդ քայլն այնքան էլ չի անդրադառնա Apple սարքերի վրա, քանի որ աշխատանքի վարձատրությունը սարքի գնի մի փոքր մասն է միայն:

Представители компаний Apple и Foxconn объявили о планах по улучшению условий труда работников, сообщает Reuters. По данным информагентства, компания Foxconn, занимающаяся сборкой устройств Apple в Китае, планирует расширить количество сотрудников, устранить практику незаконной сверхурочной работы, а также улучшить условия проживания сотрудников.
Решения о данных шагах были приняты после расследования условий труда на заводах компании Foxconn независимой организацией Fair Labour Association, во время которого были обнаружены множественные нарушения трудового законодательства.
По оценкам экспертов, данный шаг не сильно отразится на ценах на устройства Apple (популярные смартфоны iPhone и планшетные компьютеры iPad), так как оплата труда составляет небольшую часть от общей цены устройства, передает РБК.