Անթալիայում Եվրոպայի առաջնությունում ելույթ կունենան Սամվել Գրիգորյանը, Վանիկ Ավետիսյանը (69 կգ), Աղասի Աղասյանը, Վահրամ Գևորգյանը (85 կգ), Վարդան Դավթյանը, Նորայր Վարդանյանը (94 կգ) և գերծանր քաշային Հայկ Հակոբյանը: Առաջնությունը տեղի կունենա ապրիլի 6-16-ը:
Առաջնությանը չեն մեկնի Առաքել և Արայիկ Միրզոյանները, Տիգրան Մարտիրոսյանը, Արա Խաչատրյանը և Ռուբեն Ալեքսանյանը, ովքեր անհատական ծրագրով նախապատրաստվում են Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերին, հաղորդում է Հայաստանի ազգային Օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնական կայքը:
Առաջնության նախօրյակին Անթալիայում տեղի կունենա Եվրոպայի ծանրամարտի ֆեդերացիայի հաշվետու-ընտրական համաժողովը: Կմասնակցեն եվրոպական 51 երկրների ներկայացուցիչներ, նրանց թվում նաև Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Սամվել Խաչատրյանը և գլխավոր քարտուղար Փաշիկ Ալավերդյանը:

Samvel Grigoryan, Vanik Avetisyan (69 kg), Aghasi Aghasyan, Vahram Gevorgyan (85 kg), Vardan Davtyan, Norayr Vardanyan (94 kg) and heavyweight Hayk Hakobyan will participate in European Weightlifting Championships due on April 6-16, in Antalya, Turkey.
Tigran Martirosyan, Ara Khachatryan, Arakel and Araik Mirzoyans will not take part in the tournament, as they will train for Olympic Games.
European Weightlifting Federation will hold a meeting in Antalya prior to the championship, to be attended by Armenian Weightlifting Federation chairman Samvel Khachatryan and secretary Pashik Alaverdyan.