EURO – 2012-ի մեկնարկից 70 օր առաջ ՈՒԵՖԱ-ն վերջնականապես ընտրել է այն ընկերությանը, որը կզբաղվի առաջնության բացման և փակման արարողությունների բեմադրությամբ: Ինչպես գրում է TMNews-ը, առաջիկա մրցաշարի գործընկեր դառնալու պատիվը բաժին է ընկել Filmmaster Events/Filmmaster Group հանրահայտ ընկերությանը, որը նման միջոցառումների կազմակերպման հարուստ փորձ ունի:
Եվրոպայի առաջնության բացման և փակման արարողությունների տևողությունը կլինի 15 և 10 րոպե: Միջոցառումներին կմասնակցեն 1600 կամավորներ` 800 հոգի հունիսի 8-ին Լեհաստանում առաջնության բացմանը և 800 հոգի հուլիսի 1-ին Ուկրաինայում փակմանը: Առաջնության փակման ժամանակ` եզրափակիչ սուլոցից հետո տեղի կունենա նաև Գավաթի հանձնման 25-րոպեանոց արարողություն:
«Գործն այլևս չի եռում, բայց մանրամասները չեմ կարող պատմել, չէ էր սցենարը պետք է գաղտնի մնա: Սակայն վստահեցնում եմ, որ արարողությունները անմոռանալի տպավորություն կգործեն»,- մեկնաբանել է «Եվրո-2012 Ուկրաինա» ՄՕԿ տնօրեն Մարկիյան Լուբկիվսկին:

За 70 дней до старта EURO-2012УЕФА окончательно определился с компанией, которая займется постановкой церемоний открытия и закрытия чемпионата. Как пишет TMNews, честь стать партнером предстоящего турнира выпала всемирно известной компании Filmmaster Events/Filmmaster Group, которая имеет богатый опыт в организации подобных мероприятий.
Продолжительность церемоний открытия и закрытия чемпионата Европы будет короткой – 15 и 10 минут. Участие в них примут 1600 волонтеров: 800 человек 8 июня в Польше на открытии чемпионата и 800 человек 1 июля в Украине на закрытии. На закрытии турнира после финального свистка пройдет еще и 25-минутная церемонию вручения Кубка.
“Работа уже кипит, но деталей рассказать не могу, ведь сценарий должен держаться в тайне. Однако уверяю, что церемонии произведут неизгладимое впечатление”, – прокомментировал директор МОК “Евро-2012 Украина” Маркиян Лубкивский.