Սյուզան Խարդալյանի «Տատիկիս խարանները» ֆիլմը ցուցադրվելու է Գլենդեյլի հանրային գրադարանում ապրիլի 18-ին: Ցուցադրությունից հետո «Ասպարեզ» թերթի խմբագիր Արա Խաչատուրյանը և Գլենդեյլի Կանանց կարգավիճակի հանձնաժողովի ղեկավար Պաուլա Դեվայնը կմասնակցեն ֆիլմի քննարկմանը:
Սկզբում Խարդալյանը մտադիր էր ֆիլմ նկարահանել Ռուանդայի ցեղասպանության զոհերի մասին, այդ երկրի կանանց մասին, այն մասին, թե ինչպես են նրանք կրում իրենց ուսերին ցեղասպանության ծանրությունը: Թեման ուսումնասիրելիս, նա ֆրանսիական արխիվներում փաստեր է հայտնաբերել, որոնք հիշեցրել են նրան իր տատիկի մարմնի խարանների մասին: 58 րոպե տևողությամբ ֆիլմը պատմում է նրա տատիկի պատմությունը՝ կնոջ, որը բազում սպիներ ունի դեմքին ու ձեռքերին՝ մշտապես հիշեցնելով նրան Ցեղասպանության ժամանակ կրած բռնության մասին:
Սյուզան Խարդալյանն ազատ գրող է և կինոգործիչ: Մասնագիտությամբ լրագրող է, սովորել է Բեյրութի ու Փարիզի համալսարաններում: Նա ավելի քան 20 ֆիլմերի հեղինակ է, որոնք ցուցադրվել են ԱՄՆ-ում ու Եվրոպայում՝ «Ատում եմ շներին», «Երիտասարդ Ֆրոյդը Գազայից», «Վերադարձ դեպի Արարատ» ֆիլմերը:

Фильм “Татуировки моей бабушки” Сюзан Хардалян, рассказывающий о Геноциде армян, 18 апреля будет показан в Общественной библиотеке Глендейля. После показа редактор газеты “Аспарез” Ара Хачатурян и руководитель Комиссии статуса женщин Глендейля Паула Девайн примут участие в обсуждении фильма.
Вначале Сюзан Хардалян планировала снять фильм о Геноциде в Руанде, о женщинах этой страны, о том, как они несут всю тяжесть последствий геноцида на своих плечах. При подробном изучении темы она нашла во французских архивах факты, которые напомнили ей о татуировках на теле ее бабушки.
Это фильм о Геноциде армян, в котором показаны события, произошедшие со многими женщинами в 1915 году. В картине Сюзан Хардалян попыталась расследовать истинную историю жизни своей умершей бабушки Ханум, пережитые ею во время Геноцида армян страдания и насилие.
Сюзан Хардалян – свободная писательница и кинодеятель. По профессии она журналист, училась университетах Бейрута и Парижа. Она является автором более 20 фильмов, которые были показаны в США и Европе. Это фильмы “Ненавижу собак”, “Молодой Фрейд из Газы”, “Возвращение к Арарату”.