Իտալացի հայտնի դիրիժոր Ռոբերտո Ջանոլան այսօր` մարտի 30-ին ելույթ է ունենալու Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյան) հետ: Նվագախմբի միանալու է նաև երիտասարդ հարավկորեացի դաշնակահարուհի Հիջունգ Սիմը:
Համերգում հնչելու են Բեթհովենի` «Էգմոնտ» նախերգանքը, Շոպենի Դաշնամուրի կոնցերտ թիվ 2-ը և Ռախմանինովի Սիմֆոնիա թիվ 2-ը:
Ռոբերտո Ջանոլան համարվում է երիտասարդ սերնդի ամենախոստումնալից նվագախմբային դիրիժորներից մեկը: 34 տարեկանում նա արդեն հասցրել է ղեկավարել Քարնեգի հոլլում` 3000-անոց հանդիսականի առաջ: Նա արդեն ղեկավարել է աշխարհի 50 նվագախմբեր: Ելույթ է ունեցել Ֆրանսիայում, Գերմանիայում, Հոլանդիայում, Լիբանանում, Թունիսում և այլ երկրներում:

Renowned Italian conductor Roberto Gianola will perform with the State Philharmonic Orchestra of Armenia (artistic director and conductor Eduard Topchjan) on March 30.
Pianist Heejung Sim (South Korea) will join the concert as a soloist.
The concert features Beethoven’s Egmont Overture, Chopin’s Piano Concerto No.2 and Rachmaninov’s Symphony No. 2.
Roberto Gianola is considered as one of the most promising orchestral conductors of the new generation.
Despite being only 34, he has recently got to conduct at the Carnegie Hall of New York where he has been greatly successful and got the ovation of over 3.000 people attending.
He was on tour in France, Germany, Tunisia, Morocco, the Netherlands, Lebanon, Egypt, Syria and Jordan.
Gianola even got to become partner of important artists such as C.Maria Giulini, Salvatore Accardo, Mstislav Rostropovič and others.