Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը քաղաքապետարանում հյուրընկալել է ֆրանսիացի հանրահայտ երգիչ Պատրիկ Ֆիորիին: Նա Երևան է ժամանել՝ մասնակցելու Ֆրանկոֆոնիայի միամսյակին:
Ողջունելով հյուրին՝ Տարոն Մարգարյանը հատկանշել է հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների բարձր մակարդակը, մասնավորապես ներկայացնելով ջերմ ու գործնական հարբերությունները Երևանի քույր քաղաքներ Փարիզի և Մարսելի հետ: «Տեղյակ եմ, որ հաճախ եք լինում Երևանում և հուսով եմ, որ ամեն անգամ միայն լավ տպավորություններով ու հիշողություններով եք հեռանում Երևանից»,- նշել է քաղաքապետը: Պատրիկ Ֆիորին իր հերթին նշել է, որ հասցրել է շրջել Երևանում և հիացած է նրանով։
Ֆրանսահայ հանրաճանաչ երգիչը Երևանի քաղաքապետին իր պատրաստակամությունն է հայտնել աջակցել հայ-ֆրանսիական մշակութային նախաձեռնություններին և ցանկություն հայտնել Երևանում անվճար ներկայացումներ կազմակերպելու, ինչպես նաև աշխարհահռչակ «Փարիզի Աստվածամոր տաճարը» մյուզիքլը Երևանում ևս ներկայացնելու մասին: «Երևանի քաղաքապետարանն ամենայն հնարավորություն կներդնի Ձեր նախաձեռնություններին իր լիազորությունների սահմաններում աջակցելու համար»,- շեշտել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:

Тарон Маркарян в мэрии Еревана принял известного французского певца Патрика Фьори, приехавшего в Ереван для участия в месячнике Франкофонии.
Поприветствовав гостя, мэр отметил высокий уровень армяно-французских взаимоотношений, в частности представив теплые дружеские отношения меду городами побратимами Парижем и Марселем. “Я в курсе того, что Вы часто бываете в Ереване, и надеюсь, что каждый раз вы уезжаете из Армении только с хорошими впечатлениями и воспоминаниями”, – отметил Тарон Маркарян. Патрик Фьори в свою очередь отметил, что уже успел посмотреть Ереван и восхищен армянской столицей.
Известный французский певец армянского происхождения Патрик Фьори выразил свою готовность содействовать армяно-французским культурным инициативам, реализуемым мэрией Еревана, а также организовать бесплатные спектакли и даже представить в Ереване всемирно известный мюзикл “Собор Парижской Богоматери”. Тарон Маркарян уверил, что мэрия Еревана сделает все возможное в рамках своих полномочий, чтобы помочь в реализации этих планов.