Մարտի 30-ին Orange Արմենիա բջջային օպերատորը և MegaFon-ը՝ շարժական կապի ռուսաստանյան ամենամեծ օպերատորներից մեկը, հայտարարեցին ռազմավարական համագործակցության մեկնարկի մասին: Համագործակցության շնորհիվ Orange Արմենիայի բաժանորդները, գտնվելով Ռուսաստանում, կկարողանան օգտվել ռոմինգի աննախադեպ սակագներից:
«Ռոմինգի մուտքային և ելքային զանգերի գինը կսահմանվի 30 դրամ»,-հայտարարել է Orange Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան: Այսպիսով, ըստ նրա, Orange Արմենիայի բաժանորդները, լինելով Ռուսաստանում և միանալով MegaFon ցանցին, կկարողանան զանգել Orange Արմենիայի ու MegaFon-ի բաժանորդներին և զագեր կստանան նրանից 30 դրամ/ րոպե սակագնով: «Գտնում եմ, որ սա հեղափոխություն է հեռահաղորդակցային ոլորտում, երբ նման գներ են առաջարկվում ռոմինգի համար»,-ասել է նա:
Ռոմինգի բացառիկ սակագները կգործեն ապրիլի 1-ից հունիսի 30-ը, իսկ փորձնական նախագծից հետո երկու ընկերությունների միջև որոշում կկայացվի գործընկերությունը շարունակելու մասին:
Ինչպես նշել է Դյութուան, ընկերությունն ակնկալում է, որ նման սակագնային առաջարկով, որի արժեքն իջել է 20 անգամ, կփոխվի նաև մարդկանց մտածելակերպը և ռոմինգից առաջիկայում կօգտվեն հազարավոր բաժանորդներ:
Իր հերթին MegaFon-ի կորպորատիվ հաղորդակցությունների դեպարտամենտի ղեկավար Կարեն Ասոյանը հավելել է, որ «Orange Արմենիաի հաճախորդները կկարողանան Ռուսաստանում իրենց զգալ ինչպես տանը ու ազատ շփվել»: «Այդ քայլի նպատակն է ցույց տալ մարդկանց, որ ռոմինգը կարող է զանգվածային ծառայություն դառնալ»,-ասել է նա:
Orange Արմենիայի ու MegaFon-ի հաճախորդները կունենան նաև այլ առավելություններ՝ այլ մուտքային զանգերի և տեղական օպերատորների բաժանորդներին ուղղված ելքային զանգերի մեկ րոպեն կարժենա 60 դրամ, իսկ դեպի Հայաստանի այլ ցանցերի բաժանորդներին կատարված զանգերը՝ 120 դրամ: Orange Արմենիայի բաժանորդները նաև կունենան բացառիկ սակագին ռոմինգում GPRS-ից օգտվելու համար՝ ընդամենը 90 դրամ/ Մբ:

30 Март 2012 - 11:12 AMT
Orange Армения и российский MegaFon решили совершить революцию, предложив беспрецедентные тарифы для роуминга
«Для входных и выходных звонков роуминг-связи будет установлена цена в 30 драмов», – заявил генеральный директор Orange Армения Бруно Дютуа. Таким образом, по его словам, абоненты Orange Армения, находясь в России и присоединившись к сети MegaFon, смогут звонить и получать звонки по этой цене, а также, находясь в сети MegaFon звонить и получать звонки также по 30 драмов. «Считаю, что это революция в телекоммуникационной сфере, когда в мире предлагаются такие цены для роуминга», – подчеркнул он.
Такая цена на роуминг будет действовать с 1 апреля до 30 июня, а по итогам пилотного проекта между двумя компаниями будет принято решение о продлении партнерства в этом направлении.
Как отметил Бруно Дютуа, компания ожидает, что с таким тарифным предложением, стоимость которого была снижена в 20 раз, измениться менталитет людей и роумингом в ближайшее время станут пользоваться несколько тысяч абонентов компании.
В свою очередь руководитель департамента корпоративных коммуникаций MegaFon Карен Асоян добавил, что «клиенты Orange Армения смогут почувствовать себя в России, как дома, и свободно общаться». «Этот шаг направлен на то, чтобы показать людям, что роуминг может быть массовой услугой», – подчеркнул он.
Клиенты Orange Армения в системе MegaFon будут иметь и другие преимущества: одна минута выходного звонка, направленного на входные звонки или в сети других операторов будет стоить 60 драмов, а для звонка в другие сети операторов Армении – 120 драмов. Помимо этого, абоненты Orange Армения получат специальную возможность воспользоваться услугой GPRS всего за 90 драмов.