Ռուսաստանի երեք խոշորագույն բջջային օպերատորներից մեկը՝ MegaFon-ը, բանակցություններ է վարում այլ բջջային օպերատորների, այդ թվում Օրանժ Արմենիայի հետ Հայաստանը եվրագոտու բազային սակագների մեջ ներառելու վերաբերյալ: Այդ մասին մարտի 30-ին Երևանում Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուայի հետ համատեղ մամլո ասուլիսում հաղորդել է MegaFon-ի կորպորատիվ հաղորդակցությունների բաժնի ղեկավար Կարեն Ասոյանը:
Նա հիշեցրել է, որ Ռուսաստանում MegaFon-ը վերջերս 6 անգամ նվազեցրել է սակագները Եվրոպայի երկրների միջազգային ռոումինգի համար: «Իհարկե, մենք կաշխատենք և կընդլայնենք այդ բազային սակագնի ներկայության աշխարհագրությունը, և Հայաստանը կդառնա հաջորդ երկիրը, որպեսզի անի դա»,- հավելել է նա:
Նա PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հաղորդել է, որ տվյալ բազային սակագինը նախնական պլաններով հնարավոր կդառնա Հայաստանի համար ընթացիկ տարվա մայիսին, բայց ամառվանից ոչ ուշ:
Մարտի 30-ին Օրանժ Արմենիա բջջային օպերատորը և Ռուսաստանի երեք խոշորագույն բջջային օպերատորներից մեկը՝ MegaFon-ը, հայտարարել են ռազմավարակության գործընկերության մասին, որի շնորհիվ հայկական օպերատորի բաժանորդները, գտնվելով Ռուսաստանում, կարող են օգտվել ռոումինգ-կապի աննախադեպ սակագներից:

30 Март 2012 - 11:14 AMT
Один из трех крупнейших сотовых операторов России MegaFon ведет переговоры с другими сотовыми операторами, в том числе и с Orange Армения, по включению Армении в базовые тарифы еврозоны. Об этом 30 марта в Ереване на совместной пресс-конференции с генеральным директором Orange АрменияБруно Дютуа сообщил руководитель департамента корпоративных коммуникаций MegaFon Карен Асоян.
Он напомнил, что в России MegaFon недавно в 6 раз спустил тарифы на международный роуминг для стран Европы. «Конечно, мы будем работать и расширять географию присутствия этого базового тарифа, и Армения станет следующей страной для того, чтобы это сделать», – добавил он.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net Карен Асоян сообщил, что данный базовый тариф по предварительным планам станет возможен для Армении в мае текущего года, но не позже лета.