EURO-2012 –ի օպերացիոնալ տնօրեն Մարտին Կալլենը ընդգծել է, որ 5 տարի EURO-2012 –ին նախապատրասվելուց հետո, Լեհաստանն ու Ուկրաինան համատեղ մեծ ճանապարհ են անցել: «Երբեմն դա հեշտ չէր, հատկապես նախապատրաստության նախնական փուլերում: Սակայն երկու երկրների կառավարությունները պետք է ակտիվորեն աշխատեն, որպեսզի մրցաշարը բարձր մակարդակով անցկացնեն»,-ընդգծել է նա:
Կալլենի կարծիքով, լինելու է հրաշալի, ֆանտաստիկ մրցաշար, որը հիշելու են բոլոր հյուրերն ու երկրպագուները: Մարտին Կալլենն ու ՄՕԿ-ի ղեկավար Մարկիան Լուբկիվսկին հայտարարել են այն մասին, որ Ուկրաինան չունի մարզդաշտերի մարդաշատության խնդիրներ և բոլոր 4 մարզադաշտերը 100 տոկոսով լի են լինելու:

Операционный директор EURO-2012 Мартин Каллен отметил, что после 5 лет подготовки к чемпионату Европы Украина и Польша прошли совместно большой путь. “Иногда это было нелегко, особенно в начале подготовки. Я часто приезжал на НСК “Олимпийский”, сначала картина была невеселая. Но правительствам двух стран надо активно поработать, чтобы провести турнир на высоком уровне”,- отметил он.
По мнению Каллена это будет великолепный, фантастический турнир, которые запомнят все гости и болельщики.
Мартин Каллен и руководитель МОК Маркиян Лубкивский заявили о том, Украина не имеет проблем с наполненностью стадионов и все ее четыре стадиона будут заполнены на 100 процентов.