Իրաքի ֆուտբոլի ֆեդերացիան մտադիր է խնդրել ՖԻՖԱ-ին թույլ տալ խաղեր անցկացնել սեփական դաշտում: Անվտանգության անբավարար երաշխիքների պատճառով Իրաքը 2011թ. սեպտեմբերից ստիպված է ընդունել խաղերը Քաթարում «Մենք մտադիր ենք համոզել ՖԻՖԱ-ին հանել սեփական մարզադաշտում խաղալու արգելքը մեր հավաքականի համար և ապացույցներ կներկայացնենք, որ կարող ենք միջազգային խաղեր կազմակերպել ըստ ՖԻՖԱ-ի կանոնների»,-հայտարարել է Իրաքի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Աբդել Հալեկ Մասուդը:
Իրաքի հավաքականը մասնակցում է ԱԱ-2014 մասնակցելու իրավունքնի համար անցկացվող ընտրական մրցաշարի եզրափակիչ փուլին:-

2 Апрель 2012 - 07:55 AMT
Федерация футбола Ирака собирается просить ФИФА снять запрет на проведение домашних игр на территории страны. Из-за недостаточных гарантий безопасности, Ирак с сентября 2011 года был вынужден проводить домашние матчи в Катаре, передает eurosport.ru.
“ Мы стремимся убедить ФИФА отменить запрет для нашей сборной играть на собственном стадионе и представим доказательства того, что способны проводить международные игры в соответствии с правилами ФИФА”, – заявил вице-президент Федерации футбола Ирака Абдель Халек Масуд.
Сборная Ирака продолжает участие в финальном раунде отборочного турнира за право принять участие в ЧМ-2014.