Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հյուրընկալել է «Երևանյան հեռանկարներ» 13-րդ երաժշտական միջազգային փառատոնի մասնակից «Տոկիո» լարային քառյակի անդամներին և փառատոնի հիմնադիր նախագահ, գեղարվեստական ղեկավար, կոմպոզիտոր Ստեփան Ռոստոմյանին:
Ողջունելով հյուրերին` քաղաքապետը շնորհավորել է 2012 թվականի համերգաշրջանի բացման կապակցությամբ և կարևորել քառյակի մասնակցությունը երևանյան մշակութային կյանքին:
«Մեր քաղաքը մշակութային հարուստ պատմություն ու ներկա ունի և մեզ համար պատիվ է հյուրընկալել ձեզ Երևանում: Վստահ եմ, որ համերգային անմոռանալի երեկո է սպասում երևանցիներին»,-նշել է Տարոն Մարգարյանն ու հավելել, որ Երևանի դռները միշտ բաց են քառյակի առջև:
Շնոհակալություն հայտնելով քաղաքապետին ջերմ հյուրընկալության համար` քառյակի անդամները նշել են, որ, իրենք տպավորված են ու երջանիկ 7 տարի անց` 2-րդ անգամ գտնվել 2794-ամյա քաղաքում և անհամբեր սպասում են երևանյան հանդիսատեսի հետ հանդիպմանը:
Քաղաքապետը հյուրերին առաջարկել է ազատ ժամանակը տնօրինել քաղաքին ծանոթանալով և հույս հայտնել, որ քառյակի հետ հաջորդ հանդիպումը չի ուշանա ու երևանյան հանդիսատեսը ավելի հաճախ հնարավորություն կունենա ունկնդրել երաժշտախմբի կատարումները:

Мэр Еревана Тарон Маркарян принял у себя участников 13-ого международного музыкального фестиваля “Ереванские перспективы” – музыкантов струнного квартета “Токио”, а также основателя и художественного руководителя фестиваля, композитора Степана Ростомяна.
Поприветствовав гостей, мэр поздравил их по поводу открытия концертного сезона 2012 года и отметил важность участия квартета в культурной жизни Еревана.
“Наш город обладает богатым культурным прошлым и настоящим. Для нас честь – принять вас в Ереване. Я уверен, что ереванцев ждет незабываемый вечер”,- отметил Тарон Маркарян, добавив, что “двери” столицы всегда открыты перед квартетом “Токио”.
Поблагодарив мэра Еревана за теплый прием, члены квартета отметили, что они весьма впечатлены и счастливы находиться в Ереване во второй раз, спустя 7 лет, и что они с нетерпением ждут встречи с ереванской публикой.
Мэр предложил музыкантам использовать свое свободное время для лучшего знакомства с городом и выразил надежду, что следующая встреча не заставит себя долго ждать, и что армянский слушатель будет иметь возможность как можно чаще слушать выступления квартета “Токио”.