8-շաբաթյա մարզումներից հետո Վիկ Դարչինյանը (Հայաստան) հայտնել է, որ պատրաստ է Շինուսոկե Յամանակայի հետ մենամարտին և կզրկի նրան WBC չեմպիոնական գոտուց:
Վիկ Դարչինյան – Շինուսոկե Յամանակա մենամարտը տեղի կունենա ապրիլի 6-ին Տոկիոյում «Teiken gym»-ում, խաղարկվում է WBC վարկածով ճապոնացու չեմպիոնական գոտին:
Հայ բռնցքամարտիկը խոստովանել է նաև, որ Ճապոնիայում հաղթանակ տանելը հեշտ չէ, սակայն ինքը մարտական տրամադրություն ունի և կանի ամեն ինչ, որպեսզի տուն վերադառնա ևս մեկ չեմպիոնական տիտղոսով. «Ես վստահ եմ, որ կրկին աշխարհի չեմպիոն կդառնամ»:
Դարչինյանը պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտում անցկացրել է 37 մենամարտ, որոնցից 27-ն ավարտել է նոկաուտով, անհաղթ Յամանակայի հաշվին 15 մենամարտ է, որոնցից 11-ում նա հաղթանակ է տարել նոկաուտով:

After eight grueling weeks of intense training, Vic “Raging Bull” Darchinyan (37-4-1, 27 KOs) says he’s ready to leave everything in the ring when he challenges WBC bantamweight champion, Shinsuke Yamanaka (15-0-2, 11 KOs) for his title on April 6 in Tokyo, Japan.
Having won world titles in the flyweight and super flyweight divisions, Darchinyan seeks another championship in his third weight class, Fightnews.com reports.
“The training is done and I’m ready to dethrone Yamanaka,” said Darchinyan. “It was an exhausting training camp, but I paid the price and I’m in excellent shape. Getting a victory in Japan will be a difficult task, except my determination to bring home another world title is driving me like never before. I’m confident that I’ll be crowned world champion once again.”