3 Ապրիլ 2012 - 08:05 AMT
Հայաստանի ազատ և հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականները շարունակում են նախապատրաստվել առաջին վարկանիշային մրցաշարին, որը տեղի կունենա Սոֆիայում ապրիլի 20-22: Ապրիլի 5-ից Երևանում կանցկացվի ուսումնամարզական հավաք: Ըմբիշները ևս երկու վարկանիշային մրցաշարեր կանցկացնեն Չինաստանում և Ֆինլանդիայում, հաղորդում է Հայաստանի Օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնական կայքը:
Բուլղարիայի և Ֆինլանդիայի մրցաշարերում վարկանիշային կլինեն 1-ին և 2-րդ տեղերը, իսկ Չինաստանում` 1-3:
Նշենք,որ առայժմ ուղեգիր ունեն Արսեն Ջուլֆալակյանը` հունահռոմեական ըմբշամարտ, 74 կգ, և Միհրան Ջաբուրյանը` ազատ ըմբշամարտ, 55կգ :
Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականի մարզիչ Արայիկ Բաղդադյանը ավելի վաղ PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ Բուլղարիա կմեկնեն Նարեկ Սանոյանը` 60 կգ ք/կ, 2012թ Եվրոպայի բրոնզե մեդալակիր Դավիթ Սաֆարյանը 66 կգ ք/կ, Սուրեն Մարկոսյանը` 74 կգ ք/կ, Հաջիմուրադ Նուրմագոմեդովը` 84 կգ ք/կ, Էդգար Ենոքյանը` 96 կգ ք/կ, Ռուսլան Բասիևը` 120 կգ ք/կ:
Հունահռոմեական ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լևոն Ջուլֆալակյանը հայտնել է, որ կազմն ավելի ուշ պարզ կդառնա:

3 Апрель 2012 - 08:05 AMT
Сборные Армении по вольной и греко-римской борьбы продолжают готовиться к первому рейтинговому турниру
Сборные Армении по вольной и греко-римской борьбы продолжают готовиться к первому рейтинговому турниру, который пройдет в Софии 20-22 апреля. Сборные 5 апреля в Ереване начнут заключительный сбор. Борцам предстоит еще два рейтинговых турнира в Китае и Финляндии, передает официальный сайт национального Олимпийского комитета Армении.
На турнирах в Болгарии и Финляндии рейтинги дадут первые и вторые места, а в Китае-1-3.
На данный момент свое участие на лондонских Олимпийских играх обеспечили греко-римский борец Арсен Джулфалакян (в/к 74) и вольный борец Мигран Джабурян (в/к 55).
Главный тренер сборной Армении по вольной борьбе Араик Багдадян раннее в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что в Болгарию поедут Нарек Саноян (в/к 60), бронзовый призер чемпионата Европы 2012 года Давид Сафарян (в/к 66), Сурен Маркосян (в/к 74), Хаджимурад Нурмагомедов (в/к 84), Эдгар Енокян (в/к 96) и Руслан Басиев (в/к 120).