PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայ բռնցքամարտիկ Վիկ Դարչինյանի մարզիչ Վազգեն Բադալյանն ասել է, որ նախապատրաստական փուլը նորմալ է անցել իր սանի համար: Ըստ Բադալյանի, Ճապոնիայում Դարչինյանը կաշխատի օպտիմալ քաշ ձեռք բերելու ուղղությամբ:
«Անսելմո Մորենոյի հետ մենամարտի ժամանակ Դարչինյանը վնասվածք ուներ, սակայն այժմ նա լավ է զգում իրեն, նրան միայն անհանգստացնում է ցավը ձախ ձեռքում»,-նշել է մարզիչը:
Ըստ նրա, Դարչինյանի պարտությունից հետո Դարչինյանը ռինգ է դուրս գալիս հատկապես կենտրոնացած և հաղթանակ է տենչում: «Վիկը ֆիզիկապես շատ ուժեղ է ու Յամանակայի դեմ պետք է ճիշտ մարտավարություն ընտրի, խորամանկ հարվածներ հասցնի, հարձակողական ոճ որդեգրի: Կարևոր է, որ նա երկու ձեռքերն օգտագործի, այդ դեպքում նա կհաղթի»,-խոստովանել է Բադալյանը:
Նա գտնում է, որ ճապոնացի բռնցքամարտիկը տեխնիկապես ուժեղ է ու շատ արագաշարժ:
Դարչինյան-Յամանակա մենամարտը տեղի կունենա ապրիլի 6-ին Տոկիոյում, կխաղարկվի ճապոնացու չեմպիոնական գոտին WBC վարկածով:

3 Апрель 2012 - 10:01 AMT
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net тренер армянского боксера Вика Дарчиняна Вазген Бадалян сказал, что подготовительный этап его подопечного прошел нормально. По словам Бадаляна, в Японии Дарчинян будет работать над приобретением оптимального веса.
“Во время поединка против Ансельмо Морено у Дарчиняна была травма шеи, но сейчас он чувствует себя хорошо, его лишь беспокоит боль в левой руке”,- отметил наставник боксера.
По его словам, после поражений Дарчинян выходит на ринг особенно сосредоточеннее и жаждет победы. “Вик физически очень силен и против Яманаки должен выбрать правильную тактику, наносить хитрые удары, и главное, показать атакующий стиль. Важно, что бы он использовал обе руки, в этом случае он победит”,- признался Бадалян.
Он считает, что японский боксер технически силен и очень быстрый.
Поединок Дарчинян – Шинусуке Яманака состоится 6 апреля в Токио на “Teiken gym”, на кону будет поставлен чемпионский пояс японца по версии WBC.