2012-ի առաջին եռամսյակում Վրաստան արտասահմանցի քաղաքացիների կատարած այցերի քանակը աճել է 39.4 տոկոսով` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատավծի համեմատ` կազմելով 677 278 մարդ, ասվում է Վրաստանի ՆԳՆ կողմից հրապարակված պաշտոնական տվյալներում:
2011թ Վրաստան արտասհմանցի քաղաքացիների կատարած այցերի քանակը կազմել է 2.8 մլն, ինչը 39 տոկոսով ավելի է նախորդ տարվա համեմատ, ըստ նույն տվյալների:
2012թ հունվար-մարտ ամիսներին Վրաստան կատարած այցերի ամենամեծ քանակը կատարվել է Թուրքիայից` 14.7, Ադրբեջանից` 10.7, Հայաստանից` 6.8 և Ռուսաստանից` 2.6 տոկոս:
Փետրվարիր վերջին Վրաստանը հեշտացրել է ՌԴ քաղաքացիների համար միակողմանի մուտքի արտոնագրի ռեժիմը: Վրաստանի ՆԳՆ հայտարարությամբ, հենց այս քայլին հետևց ՌԴ-ից դեպի Վրաստան քաղաքացիների այցելությունների ավելացումը: Ըստ նախարարության տվյալների, եթե 2010-ի մարտին Վրաստանում եղել են ՌԴ 2163 քաղաքացիներ, ապա 2012թ մարտին նրանց քանակը կազմել է 6192:
2012-ի առաջին եռամսյակում կրկնապատկվել են նաև Իրանից այցելությունները`ավելի քան 9000: Վերջինիս քաղաքացիները Վրաստան այցելելու համար ևս մուտքի արտոնագրի կարիք չունեն սկսած նախորդ տարվա հունվարից:
2012-ի հունվար-փետրվար ամիսներին Վրաստան Եվրամիության երկրների քաղաքացիների կատարած այցերի քանակն ավելացել է 15.1 տոկոսով` կազմելով 8343, ապա հաջորդում է Ուկրաինան` 4358, ինչը 11.7 տոկոսով ավելի է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ, հաղորդում է Business Վրաստանը:

Visits to Georgia by foreign citizens in the first quarter of 2012 increased by 39.4% year-to-year, reaching 677,278, according to official figures released on April 2 by Georgian Interior Ministry, which is in charge of border management.
Number of visits by foreign citizens to Georgia stood at 2.8 million in 2011 up by 39% over the previous year, according to these figures.
According to geotimes.ge, Turkish citizens made up the largest share in total visits (14.7%) to Georgia in January-March 2012, followed by Azerbaijani (10.7%), Armenian (6.8%) and Russian (2.6%) citizens.
In late February Georgia unilaterally lifted visa rules for the Russian citizens. According to Georgian Interior Ministry, the move was reflected in increase of number of visits made by the Russian citizens to Georgia in March.
According to these figures 6,192 visits were made by the Russian citizens to Georgia in March 2012 against only 2,163 in March 2011.
Visits from Iran, whose citizens do not require Georgian visa since last January either, almost doubled in the first quarter of 2012 to over 9,000.
There was a 15.1% y/y increase in number of visits made to Georgia by citizens from EU-member states in January-March 2012 reaching 8,343, followed by Ukrainian citizens with 4,358, a 11.7% y/y increase.