Ապրիլի 3-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 6,520,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 391.53 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 391 դրամ:
Ապրիլի 3-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 391.47 դրամ` ապրիլի 2-ի համեմատ ավելանալով 0.52 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 522.34 դրամ` ավելանալով 0.19 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0.5 կետով` կազմելով 13.36 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

3 Апрель 2012 - 12:42 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 3 апреля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 6,5 млн. драмов по среднему курсу 391,53 драма/1 доллар США. Цена закрытия составила 391 драм.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 3 апреля составил 391,47 драма, увеличившись по сравнению со 2 апреля на 0.52 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 522,34 драма, увеличившись на 0.19 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,5 п.п. – до 13,36 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.