ՖԻՖԱ-ի գլխավոր քարտուղար Ժերոմ Վալկեն աշխատանքային այցով կմեկնի Բրազիլիա` 2014թ Աշխարհի առաջնության կազմկոմիտեի համար իրադարձությանը նախապատրաստումների դանդաղ ընթացքի մասին վիրավորական արտահայտություններից 1 ամիս անց, հաղորդում է championat.com-ը:
Ապրիլի 11-ին նա մասնակցելու է բրազիլական սենատի լսումներին, որտեղ օրենք է ընդունվելու, համաձայն որի համաշխարհային իրադարձության ընթացքում մարզադաշտերում կթույլատրվի ալկոհոլային խմիչքների վաճառքը:
Ավելի վաղ Վալկեն հայտարարել է, որ Բրազիլիային պետք է «աքացի» տալ, որպեսզի նախապատրաստական աշխատանքների տեմպերն արագանան: Ավելի ուշ ֆրանսիացին ներողություն է խնդրել` ասելով, որ խնդիրը թերի թարգմանությունն էր:

3 Апрель 2012 - 12:57 AMT
Спустя месяц после скандала с обидными для оргкомитета Чемпионата Мира 2014 года словами о медленных темпах подготовки к мундиалю, генеральный секретарь ФИФА Жером Вальке посетит с рабочим визитом Бразилию, передает championat.com.
11 апреля он будет участвовать в слушаниях бразильского сената по поводу принятия закона, разрешающего алкоголь на бразильских стадионах во время мирового первенства.
Раннее Вальке заявил, что Бразилии нужен “пинок под зад”, чтобы темпы подготовки к чемпионату мира ускорились. Позже француз принес извинения, сославшись на трудности перевода.