Հայաստանի ձյուդոյի հավաքականն ավարտվեց Ծաղկաձորում անցկացված հավաքը: Ապրիլի 10 –ից թիմը 14-օրյա մարզումների կմեկնի Արմավիր : Մեր 10 տղաները համատեղ կպարապեն Ռուսաստանի առաջատար վարպետների հետ , ապա ապրիլի 24 –ին կմեկնեն Չելյաբինսկ ` Եվրոպայի առաջնություն: Հայաստանից տատամի կելնեն գյումրեցի Հովհաննես Դավթյանը (60 կգ) , հրազդանցի Արմեն Նազարյանը (66 կգ), գյումրեցի Արտյոմ Բաղդասարյանը (81 կգ) , երևանցի Հակոբ Առաքելյանը (100 կգ) , ինչպես նաև Գայանե Հարությունյանը (48 կգ) և Ժաննա Ստանկևիչը (57 կգ) :
Օլիմպիական վարկանիշային միավորների հարուստ պաշար ունեն Հ. Դավթյանը և Ա. Նազարյանը: Մարզիչներ, ռումինացի Անդրիան Կրիոտորուն և երևանցի Արթուր Գևորգյանը օլիմպիական ուղեգիր շահելու հավակնորդ են համարում նաև Գայանե Հարությունյանին:
Հավելենք, որ Լոնդոնի օլիմպիական խաղերի մասնակից ձյուդոիստների ցանկը մարզաձևի միջազգային ֆեդերացիան կհրապարակի մայիսի մեկին:

Сборная Армении по дзюдо в Цахкадзоре завершила очередной учебно-тренировочный сбор. 10-14 апреля команда проведет сбор в Армавире (Россия). Там армянские дзюдоисты проведут совместный сбор с Россией, а с 24 апреля в Челябинске примут участие на чемпионате Европы. На чемпионате выступят Ованнес Давтян (в/к 60), Армен Назарян (в/к 66), Артем Багдасарян (в/к 81), Гаяне Арутюнян (в/к 48) и Жанна Станкевич (в/к 57), передает официальный сайт национального Олимпийского комитета Армении.
Давтян и Назарян в своем активе имеют олимпийские очки, наставники сборной румынский специалист Адриан Криотору и Артур Геворгян считают, что путевку сможет завоевать и Гаяне Арутюнян.