Հայաստանի ձյուդոյի հավաքականն ավարտվեց Ծաղկաձորում անցկացված հավաքը: Ապրիլի 10 –ից թիմը 14-օրյա մարզումների կմեկնի Արմավիր : Մեր 10 տղաները համատեղ կպարապեն Ռուսաստանի առաջատար վարպետների հետ , ապա ապրիլի 24 –ին կմեկնեն Չելյաբինսկ ` Եվրոպայի առաջնություն: Հայաստանից տատամի կելնեն գյումրեցի Հովհաննես Դավթյանը (60 կգ) , հրազդանցի Արմեն Նազարյանը (66 կգ), գյումրեցի Արտյոմ Բաղդասարյանը (81 կգ) , երևանցի Հակոբ Առաքելյանը (100 կգ) , ինչպես նաև Գայանե Հարությունյանը (48 կգ) և Ժաննա Ստանկևիչը (57 կգ) :
Օլիմպիական վարկանիշային միավորների հարուստ պաշար ունեն Հ. Դավթյանը և Ա. Նազարյանը: Մարզիչներ, ռումինացի Անդրիան Կրիոտորուն և երևանցի Արթուր Գևորգյանը օլիմպիական ուղեգիր շահելու հավակնորդ են համարում նաև Գայանե Հարությունյանին:
Հավելենք, որ Լոնդոնի օլիմպիական խաղերի մասնակից ձյուդոիստների ցանկը մարզաձևի միջազգային ֆեդերացիան կհրապարակի մայիսի մեկին:

Armenian judo team is through with its training in Tsaghkadzor resort town.
The team will further train in Russian city of Armavir on April 10-14 together with the Russian squad, following which they will take part in the European tournament in Chelyabinsk (Russia) starting April 24.
Hovhannes Davtyan (60kg), Armen Nazaryan (66kg), Artyom Baghdasaryan (81 kg), Gayane Harutyunyan (48 kg) and Zhanna Stankevich (57kg) will represent Armenia at the championship, the official website of Armenian Olympic Committee reports.
Team coaches Arthur Gevorgyan and Romanian judoka Adrian Croitoru believe Harutyunyan can qualify for the Olympic Games, along with Davtyan and Nazaryan who already have necessary Olympic points.