4 Ապրիլ 2012 - 06:46 AMT
Մոսկվայի «Դինամոյի» դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին ասել է, որ իր թիմը երկար ժամանակ չէր կարողանում հաղթանակ տանել Ռուսաստանի առաջնությունում, և այժմ ինքն ուրախ է, որ անհաջող շրջանն անցյալում է:
«Լոկոմոտիվի» հետ խաղը ինչ-որ բանով նման էր «Զենիթի» հետ` գավաթի համար պայքարին: Թիմը լավ հասկանում է, որ մրցաշարային աղյուսակում մրցակցությունը շատ խիստ է և յուրաքանչյուր խաղ կարևոր է: Տղաները խիստ ընկճված էին գարնանային 3 պարտություններից հետո: Սակայն «Լոկոմոտիվի» հանդեպ հաղթանակը նրանց իրենց ուժերի նկատմբ վստահությունը կվերականգնի»,-Բերեզովսկու խոսքը հաղորդում է «Սպորտ դեն զա դնյոմը»:
Նա խոստովանել է, որ «Ռուբինի» հետ խաղը շատ կարևոր է լինելու, ինչպես մյուսները. «Բոլորը գիտեն` որքան դժվար է «Ռուբինի» դարպասը գրավել, որքան լավ է կազմակերպված այդ թիմը: Չի կարելի մոռանալ նաև Խիմկիի խոտածածկի մասին»:
Վերջին խաղերում «Դինամոյի» դարպասը պաշտպանում է Անտոն Շունինը, և Բերեզովսկին ասել է, որ մարզիչներն ամեն ինչ անում են, որ թիմը հաղթի: «Գլխավորն այն է, որ «Դինամոն» հաղթի, ինչպես առաջնությունում, այնպես էլ Ռուսաստանի գավաթում: Նրանք, ովքեր չեն մասնակցում խաղերին, բարոյապես են աջակցում տղաներին և պատրաստ են ցանկացած պահի դուրս գալ խաղադաշտ: Այնպես որ ապագային լավատեսությամբ ենք նայում»,-հավելել է Հայաստանի հավաքականի դարպասապահը:

Вратарь московского “Динамо” Роман Березовский сказал, что его команда долго не могла выиграть в чемпионате России, и рад, что черная полоса позади.
“Матч с “Локомотивом” был чем-то похож на кубковый поединок с “Зенитом”. Команда хорошо понимает, что плотность в турнирной таблице очень высока и цена каждого поединка колоссальна. Ребята сильно переживали после трех весенних поражений. Но победа над “Локомотивом” придаст уверенности в своих силах”,- слова Березовского передает “Спорт день за днем”.
Он признался, что матч с “Рубином” будет очень важным, как и все остальные: “Все знают, как трудно забить “Рубину”, насколько хорошо организована эта команда. Нельзя забывать и о состоянии газона в Химках. От этих исходных данных и надо плясать: порядок в обороне, выигранные единоборства могут принести результат. Может быть, и не при самой яркой игре”.
В последних матчах ворота “Динамо” защищает Антон Шунин, и Березовский сказал, что тренеры делают все в интересах команды. “Главное, чтобы “Динамо” побеждало – как в чемпионате, так и в Кубке России. Те же, кто не участвует в играх, стараются морально поддержать ребят и быть готовыми в любой момент выйти на поле. Так что в будущее мы смотрим с оптимизмом”,- добавил вратарь сборной Армении.