EA Sport համակարգչային խաղերի ամերիկյան արտադրողը հայտարարել է FIFA 12 ֆուտբոլային սիմուլյատորի հավելում թողարկելու մասին` նվիրված Եվրոպայի 2012թ. առաջնությանը: Լրացումների հավաքածուն լիովին վերստեղծում է պաշտոնական առաջնությունը` բոլոր 53 եվրոպական հավաքականները և 8 մարզադաշտերը Լեհաստանում և Ուկրաինայում:
Նախագծում նաև կլինի հատուկ ռեժիմ, որում օգտատերերը կկարողանան վերախաղարկել EURO-2012 ընտրական հանդիպումների որոշիչ պահերը: Դա խաղացողներին թույլ կտա փորձի միավորներ վաստակել և բարձրացնել մակարդակը EA Sports Football Club-ում իրենց պրոֆիլում: Խաղում նախատեսված է նաև ցանցային խաղի ռեժիմ:

Американский производитель компьютерных игр EA Sports анонсировал выпуск дополнения к футбольному симулятору FIFA 12, который будет посвящен чемпионату Европы 2012 года. Набор дополнений полностью воссоздает официальный турнир: все 53 европейские сборные и 8 стадионов в Польше и на Украине.
В проекте также будет специальный режим, в котором пользователи смогут переиграть решающие моменты из отборочных матчей EURO-2012. Это позволит геймерам зарабатывать очки опыта и повышать уровень в их профиле на EA Sports Football Club. В игре предусмотрен также режим сетевой игры.